0
Új .NET van születőben -- elindult a Mono és a DotGNU projekt
2001. július 9. 21:11
[FSF, LinuxToday, Ximian] A Szabad Szoftver Alapítvány ma sajtóközleményt tett közzé arról, hogy támogatja a Mono és a DotGNU projektet, amelyek a Microsoft .NET rendszerének szabad szoftvereken alapuló alternatíváját fogják képezni. Richard M. Stallman, a GNU projekt elindítója, a Szabad Szoftver Alapítvány elnöke elmondta, hogy a Mono és DotGNU remélhetőleg jó alternatíva lesz a .NET számára, olyan alternatíva, amely tiszteletben tartja a szabadságot, és nem fürkészi ki titkainkat. A Mono és a DotGNU internettel vagy anélkül, az általunk választott szerverek használatával is működtethető lesz.