0
Ismét megdöntötte saját miniatürizálási világcsúcsát az Intel
2001. november 18. 19:49
[SBN] Az Intel pénteken jelentette be, hogy a cég kutatóinak ismét sikerült megdönteniük korábbi tranzisztor-miniatürizálási világrekordjukat, hiszen laboratóriumi körülmények között sikerült előállítaniuk egy mindössze 15 nanométeres tranzisztort. Az Intel-kutatók korábbi rekordja 20 nm volt. A cég szóvivője szerint az évtized végén e tranzisztorok már beépítésre kerülhetnek az Intel processzoraiba és egyéb chipjeibe.