0
Ausztrália keményen fellép a spam ellen
2006. március 30. 10:25
[InfoWorld] Ausztráliában az internetszolgáltatóktól várják a spamkérdés megoldását. Egy új rendelet szerint minden szolgáltatónak szűrnie kell a kéretlen leveleket, az ügyfeleik részére hirdetni és elérhetővé kell tenni a spamek ellen védő megoldásokat, illetve azon felhasználókat, akik a hálózatot kéretlen e-mailekkel terhelik, haladéktanual ki kell tiltaniuk. Azokat az előfizetőket, akiknek a gépéről -- vélhetően illetéktelen behatolók -- spamet küldenek szét, a szolgáltatóknak értesíteniük kell és segítséget kell nekik nyújtani a jogosulatlan hozzáférések elleni védekezésben. A fenti rendelkezéseket be nem tartó szolgáltatók komoly büntetésre számíthatnak.