0
Újabb spammereket fogtak perbe az Egyesült Államokban
2005. április 5. 14:10
A floridai főügyész elindította az első pert spammerek ellen, korábban a szövetségi államban erre még nem volt példa. A két férfit e-mailben üzletszerűen elkövetett csalással vádolják. A 25 éves Scott Filary és a 34 éves Donald Townsend az elmúlt évek során összesen több mint 65 ezer kéretlen reklámlevelet küldtek ki, ezek közül 48 ezret azután, hogy életbe lépett az amerikai spamtörvény, amely szigorúan tiltja a megtévesztő vagy hamis tárgysor használatát, illetve a nemlétező címről történő levélküldést. A két férfit a legrosszabb esetben akár 24 millió dollárra is büntethetik.