0
A Sun várhatóan veszteséget termel a jelenlegi negyedévben
2001. augusztus 30. 11:11
[The Wall Street Journal] A Sun tegnap, a szokásos negyedév közepi befektetői tájékoztatóján, Palo Altóban arról számolt be, hogy a számítógépek iránti gyenge európai és ázsiai kereslet miatt nagy a valószínűsége, hogy nem lesz képes elérni a negyedévre prognosztizált bevételeket, és így feltehetően veszteségekről fog beszámolni. Amint azt a cég pénzügyi vezérigazgatója, Michael Lehman elmondta, a szeptember 30-ával véget érő első pénzügyi negyedévben a Sun bevételei nem érik majd el a nullszaldós mérleghez szükséges 3,7 milliárd dollárt. Ezt esetleg csupán egy ugrásszerű szeptemberi keresletnövekedés változtathatná meg, ami azonban igen valószínűtlen.