0
Egyre többen kritizálják a Microsoft elleni trösztellenes magánperek megállapodás-tervezetét
2001. november 28. 23:03
[ExtremeTech] Amint arról már beszámoltunk, múlt hét elején a Microsoft egy megállapodás-tervezettel rukkolt elő abban a perben, melyet több mint 100 felperes kezdeményezett azzal vádolva a redmondi céget, hogy visszaélt piaci hatalmával és számítógépvásárlók millióinak szabott monopolárakat. A javasolt megállapodáshoz közel álló ügyvédek szerint a Microsoft azt vállalta, hogy öt éven keresztül kb. 900 millió dollár értékű szoftverrel támogatná a legszegényebb egyesült államokbeli iskolákat. A szoftveróriás felelne azért is, hogy rendelkezésre álljon 200 ezer rendbe hozott asztali és laptop számítógép ezen időszakban, valamint 90 millió dollárt költene a tanárok továbbképzésére és 38 milliót technikai támogatásra. A cég továbbá akár 250 millió dollárt fordítana egy olyan független alapítvány létrehozására, amely a projekt célkitűzéseinek eléréséért felel.