0
A Solectron negyedéves forgalma 23%-kal csökkent a tavalyi év hasonló időszakához képest, a cég veszteséggel zárta a negyedévet
2001. szeptember 19. 13:43
[EB News, Reuters, Wall Street Journal] A Solectron, a világ legnagyobb szerződéses elektronikai gyártója (contract electronics manufacturer - CEM) a negyedik pénzügyi negyedévet 250,3 millió $-os (részvényenként 38 centes) nettó veszteséggel zárta, szemben az egy évvel ezelőtt elért 171 millió $-os (részvényenként 27 centes) nyereséggel. Az augusztus 31-ével zárult negyedévben a cég forgalma 3,59 milliárd $ volt, ez 23%-os visszaesés az előző év hasonló időszakában elért 4,74 milliárd $-hoz képest. Az eredmények nagyjából megfeleltek a cég júniusi előrejelzéseinek: akkor a Solectron részvényenként 5-9 centes működési nyereségre és 3-3,5 milliárd $-os forgalomra számított.