0
A Red Hat leveszi a kezét a Fedora Linuxról
2005. június 6. 11:44
[News.com] Nem kell az ingyenes Fedora Linux a Red Hatnek, a vállalat pénteken közölte, hogy átadja a fejlesztést egy önálló szervezetnek, a Fedora Foundationnek. A Red Hat célja minden bizonnyal az, hogy csökkentse saját befolyását és nagyobb fejlesztői közösséget állítson a Fedora mögé. Az ingyenes Fedora most lényegében a vállalati felhasználásra szánt fizetős Red Hat Enterprise Linux gyakorlópályája, a Red Hat a Fedorában jelenteti meg először és próbálja ki azokat a komponenseket, amelyeket később a vállalati Linuxába is beépít.