0
A Samsung Electronics a világ második legnagyobb félvezetőgyártója kíván lenni 2005-re
2001. október 30. 05:45
[Reuters, Yahoo Finance] A dél-koreai Samsung Electronics, a világ negyedik legnagyobb félvezetőgyártója hétfőn kijelentette, hogy 2005 végére a cég a második legnagyobb félvezetőgyártó szeretne lenni és a globális memóriachip-piac 30%-át kívánja elérni. A Samsung már jelenleg is a világ legnagyobb memóriachip-gyártója, jelenleg a gyártott chipek 40%-át a termelési költség alatt értékesíti, ami jól tükrözi a globális chippiac rekordméretű visszaesését.