0
Felgyorsítják a digitális televíziózásra történő áttérést Amerikában
2002. május 2. 16:05
[ZDNet] Amerika vezető kábeltelevíziós cégei, az USA 10 legnagyobb szolgáltatója szerdán jelentette be, hogy felgyorsítja a digitális műsorsugárzásra történő áttérés munkálatait, s ennek köszönhetően több nagy felbontású, úgynevezett HDTV-s digitális csatorna sugárzását kezdi meg 2003-tól. Az AT&T Broadband és AOL Time Warner méretű kábelszolgáltatók ezzel egyidőben digitális set-top boxok árusításába, terjesztésébe kezdenek majd, bár a gyártó cégeknek előbb nagy mennyiségben kellene szállítani ezeket az eszközöket. A váltás időponja legkorábban 2003 közepétől-végétől várható.