0
TeraHertz: jövőbe mutató, ám máris vitatott tranzisztortechnológia az Inteltől
2001. november 27. 16:05
[Email] Az Intel tegnap jelentette be, hogy laboratóriumában sikerült kifejlesztenie egy olyan új tranzisztorstruktúrát, melynek révén lehetővé válhat a hagyományos szilíciumdioxid szigeteléses kapuelektródák nemrégen felfedezett korlátainak legyőzése. Ugyanis miközben az Intel kutatói évek óta sorozatosan döntik meg saját tranzisztor-miniatürizálási világcsúcsaikat (a legutóbbi rekord, amint arról beszámoltunk, a 15 nanométeres vezérlőelektródával működő tranzisztor), egyre világosabbá vált, hogy az e tranzisztorokkal létrehozható chipek fogyasztása és hőtermelése hamarosan eléri a kritikus értékeket. A cég tervei szerint ugyanis az évtized második felére lehetővé válik akár egymilliárd tranzisztort tartalmazó chipek gyártása is, ám ha ezeket a jelenlegi félvezető-technológiával gyártanák, gigantikus hőtermelésük miatt alkalmatlanok lennének az asztali és szerver számítógépekben és egyben természetesen a hordozható eszközökben történő felhasználásra.