0
AMD: úton a 0,13 mikron és a SOI felé
2001. december 12. 12:58
[EBN] Az Advanced Micro Devices legkorszerűbb, drezdai Fab 30-as gyárának igazgatója szerint az üzemben az utóbbi időszakban végrehajtott gyártástechnológiai fejlesztések azt bizonyítják, hogy a sunnyvale-i cég a korábbi évekkel szemben immár nem kénytelen az Intel által bejáratott technológiákat követni, hanem saját útját járja. Mi több, Hans-Raimond Deppe szerint az Intel is hasznot húzhat abból, hogy az AMD a félvezetőgyártó cégek közül ha nem is elsőként, de az elsők között alkalmazta a rézalapú és alkalmazza a SOI (Silicon on Insulator) technológiát. Hiszen ennek köszönhetően az Intelnek nem kell majd megfizetnie az AMD tanulópénzét, mert gyárainak fejlesztésekor már megfelelően kiforrott és olcsó berendezésekhez juthat hozzá.