0
Megalakult a HyperTransport Technology konzorcium, többek között az NVIDIA, AMD, Cisco és Apple részvételével
2001. július 25. 00:22
Az igen neves cégek - AMD, NVIDIA, Cisco, Apple, Transmeta, PCM-Sierra, Sun Microsystems - által létrehozott nonprofit HyperTransport Technology konzorcium fogja felügyelni, támogatni az AMD HyperTransport I/O Link specifikációjának finomítását, felhasználását és jövőbeni fejlesztését. A HyperTransport technológia mellett eddig mintegy 180 cég kötelezte el magát. Az NVIDIA által bejelentett nFORCE chipset a világon elsőként implementálja ezt a megoldást.