:

Szerző: Dömös Zsuzsanna

2024. november 22. 12:08

A japánok szerint a jelszavakat is érdemes beleírni a végrendeletbe

Az életvégi tervezés részeként gondolni kell a digitális hagyatékokra is.

A japán Nemzeti Fogyasztói Ügyek Központja azt javasolta az állampolgároknak, hogy az életvégi tervezés során érdemes rendelkezniük arról is, mi legyen a digitális hagyatékaikkal a haláluk után. Az elhunytak hátrahagyott digitális előfizetései például fejtörést okozhatnak a családtagok számára, akik jelszó hiányában nem tudják felfüggeszteni a fizetős szolgáltatásokat, vagy nincs hozzáférésük más fontos fiókokhoz.

Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod

Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.

Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.

A japán szakértők konkrét tanácsokat fogalmaztak meg, például hogy mindig legyen egy hozzátartozó, aki fel tudja oldani a mobiltelefont vagy számítógépet szükség esetén, vagy hogy érdemes megosztani a legfontosabb jelszavakat és fiókokat, mikor már előreláthatóan nincs sok ideje hátra az embernek. Ha minél több hozzátartozó kéri a nem használt fiókok törlését, azzal egyben az adatközpontokban is kapacitást is sikerülhet felszabadítani - emelte ki a központ az előregondolkodás egy másik jótékony hatását.

A meghatározóbb digitális szolgáltatások üzemeltetői egyelőre nem sok eszközt kínálnak ahhoz, hogy könnyebbé tegyék a helyzetet. A Meta már egy ideje bevezette a hagyatéki kapcsolattartók kijelölésének lehetőségét, de a legtöbb szolgáltatásban még nincsenek dedikált opciók az elhunytak fiókjainak törléséhez. 

Via TechRadar.

Eleged van az eltérő környezetekből és az inkonzisztens build eredményekből? Frusztrál, hogy órákat kell töltened új fejlesztői környezetek beállításával? Többek között erről is szó lesz az AWS hazai online meetup-sorozatának negyedik, december 12-i állomásán.

a címlapról