Új befektetőket szerzett a tőzsdére készülő Honor
Új befektetők támogatását élvezi a nyilvános ajánlattételre készülő Honor, a kínai márka mögé az ország egyik legnagyobb távközlési szolgáltatója, a CICC Capital, valamint a Cornerstone kockázatitőke-társaság és az SDG állami alap áll be. Emellett a meglévő partnerek új befektetési kört is végrehajtottak a Jinshi Xingyao entitáson keresztül. A pontos összegeket nem hozták nyilvánosságra a felek.
Ollé, lesz SYSADMINDAY! Duna melletti szabadtéri helyszínen idén is megrendezzük a hazai Sysadmindayt, az IT-üzemeltetők világnapját. Standup, IT security meetup, szakmázás, barátok, még több sörcsap.
A kínai cég az utolsó negyedévre tervezi a részvényesi struktúra átalakítását, utána indítaná el a tőzsdére lépés folyamatát, egyelőre még nem közölte, hogy melyik tőzsdén. A Honor 2020 novemberben vált le a Huawei-ről az amerikai szankciók kivetése után, azóta az egykori anyacég nem vesz részt az üzleti folyamatokban és döntésekben, részesedést sem birtokol.
A cég épp a héten adta ki a Magic7 okostelefonokat, melyek fejlett AI-funkciókat kínálnak a kínai felhasználóknak. A Counterpoint szerint az idei év első felében a Honor eladásainak alig egyharmada származott Kínán kívülről, főlg a helyi piacon erős. A Canalys kutatócég adatai szerint a Honor volt Kína harmadik legnagyobb mobilgyártója a harmadik negyedévben 10,3 millió szállítással, ezzel pedig 15%-os piaci részesedéssel a Vivo és a Huawei mögött.