:

Szerző: Hlács Ferenc

2020. január 8. 13:24

Ipari IoT-hez szánt fejlesztőlapkát villantott az Arduino

Az Arduino Portenta sorozat első modellje izmos vassal és rádiós modullal érkezik.

Új, kifejezetten ipari IoT eszközök készítéséhez szánt termékcsaláddal rukkolt elő az Arduino. A nyílt forrású hardverfejlesztői platformjáról ismert cég szerint az Arduino Portenta névre hallgató széria ipari környezetben is megállja a helyét.

arduinop

Nyerd meg az 5 darab, 1000 eurós Craft konferenciajegy egyikét!

A kétnapos, nemzetközi fejlesztői konferencia apropójából a HWSW kraftie nyereményjátékot indít.

Nyerd meg az 5 darab, 1000 eurós Craft konferenciajegy egyikét! A kétnapos, nemzetközi fejlesztői konferencia apropójából a HWSW kraftie nyereményjátékot indít.

A CES-en bejelentett sorozat első modellje Arduino Portenta H7 névre hallgat, azt a gyártó egy alacsony fogyasztású, 32 bites, kétmagos ARM mikrokontrollerrel szerelte fel, amelyben egy 480 megahertzen ketyegő Cortex-M7 és egy 240 megahertzes Cortex-M4 mag található. A vezeték nélküli kommunikációhoz a készülék 802.11b/g/n szabványú Wi-Fi-t, illetve Bluetooth 5.1-et is támogat, előbbin a vállalat szerint másodpercenként 65 megabites sávszélességet produkál. Az eszköz USB-C aljzatán keresztül 5 voltos tápellátást vesz fel, de a csatlakozó a DisplayPort szabványt is támogatja. A készülék a gyártó szerint akár -40 °C és +85 °C hőmérsékleten is üzemképes marad. A Portenta H7 februárban lesz széles körben elérhető, esetében persze nem filléres mikrokontrollerről van szó, az eszközért nettó 90 eurót kell kicsengetni.

Milyen technológiai és munkaerőpiaci hatások érhetik a backendes szakmát? Május 8-án végre elindul az idei kraftie! meetup-sorozat is (helyszíni vagy online részvétellel).

a címlapról

Hirdetés

Security témákkal folyatódik az AWS hazai online meetup-sorozata!

2024. április 25. 19:45

A sorozat május 28-i, harmadik állomásán az AWS-ben biztonsági megoldásait vesszük nagyító alá. Átnézzük a teljes AWS security portfóliót a konténerbiztonságtól a gépi tanulásos alkalmazások védelmén át, egészen az incidenskezelésig.