Megbékélt az FTC a Microsoft-Activision násszal
A kereskedelmi bizottság igyekezete ellenére a bírák szerint egyetlen állítással sem sikerült igazolni, hogy az üzlet versenyellenes lenne, így ideje lett feladni a harcot.
Az utolsó formális lépés megtételével immár tényleg pont került a játékipar eddigi legnagyobb akvizíciója körüli felbolydulás végére. Az amerikai szövetségi kereskedelmi bizottság (FTC) visszavonta a Microsoft - Activision Blizzard akvizíció megtorpedózására irányuló keresetét, miután pár nappal korábban a bíróság elutasította a kérést egy olyan előzetes intézkedésre, amely megtámadta volna a redmondiak 68,7 milliárd dolláros üzletét. A Microsoft 2023 júliusában nyerte meg az FTC elleni harcot, így az ügylet néhány hónappal később, októberben lezárulhatott, közel két évvel a felvásárlás bejelentése után, a bizottság aztán fellebbezett az ítélet ellen.
Idén május elején aztán a fellebbviteli bíróság testülete megerősítette a végzés elutasítását, mivel úgy találta, hogy az üzlet nem sért versenyjogi előírásokat, és az FTC nem tudott kellően erős érveket felhozni a fúzió elleni tiltás érdekében. Ezután már nem maradt más hátra, hogy most már maga az FTC is feladja a küzdelmet, és bevallja, hogy egy régóta lezárt ügylet ellen folytatott eljárás már nem igazán szolgálná a közérdeket. Andrew Ferguson, az FTC elnöke hozzátette, hogy az ügynökség inkább olyan ügyekre fordítja az erőforrásait, amelyek tényleg aktuálisak, például a hirdetők és az X konfliktusos kapcsolatára.
Amikor a kaszás már a pipeline-ban van Az elbocsátás lehetősége a munka kellemetlen velejárója, melynek vannak előzményei, és következményei is.
Egy új összeolvadás megtámadásakor az FTC általában arra kéri a bírót, hogy ideiglenesen blokkolja az ügyletet, hogy az ügynökségnek legyen ideje megtámadni azt a saját közigazgatási bíróságán, végül általában elállnak ettől a szándéktól.
A Microsoft több mint 20 hónapon át masszírozta a különböző hatóságokat, hogy ne gördítsenek akadályt a gigantikus összegű játékipari akvizíció elé, melynek egyik legnagyobb kérdése az volt, hogy a redmondi cég az Activision Blizzard felvásárlásával tud-e élni olyan versenyellenes eszközökkel, melyek hozzásegíthetik a piaci dominancia kiépítéséhez legfőképpen a felhős játékplatformok jelenleg kibontakozó szegmensében.
A vita középpontjában az állt, hogy a Microsoft vajon platformexkluzívvá tenné-e az Activision játékokat, ám a bíróság úgy gondolta, hogy abban sem lenne semmi rendkívüli, mivel a konzolgyártók körében bevált gyakorlat a stratégia alkalmazása, ráadásul a Nintendo és a Sony jóval több exkluzív címmel büszkélkedhet, mint a redmondiak.