0
Viszlát, GPU -- a PC-s grafika következő lépcsője a szoftveres render lesz
2008. szeptember 16. 12:44
[Ars Technica] Az inflexiós pont, vagy hajlási pont manapság elcsépelt fogalom, amennyiben a számítástechnika bizonyos ágazatairól beszélünk, bár a legtöbb esetben csak a korlátoltság szüli a gondolatot, hogy innen már nincs tovább. Ha viszont valahol helytálló a fogalom, akkor az a számítástechnika történetének egy olyan pillanata, ami felé igen gyorsan haladunk, amikor a többmagos hardverekre és a többszálúsítást kihasználó programozásra váltás megtöri a mindeddig igaz paradigmákat, melyek a hardver és a szoftver viszonyát voltak hivatottak leírni. A probléma pedig az, hogy az ipar még nem döntötte el igazán, hogy a régit melyik új paradigmával helyettesíti majd.