16,4 milliárd dollárra kúszhat a tőzsdére lépő Figma értéke
Még több információ derült ki az elmúlt évek egyik legjobban várt tőzsdei bevezetéséről, többek közt az, hogy mennyi lehet majd a vállalat teljes piaci értékelése.
A Figma felhőalapú tervezőplatform tulajdonosa áprilisban még bizalmasan nyújtotta be az elsődleges nyilvános részvénykibocsátáshoz szükséges kérelmet az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletéhez (SEC), melynek részletei eddig nem voltak nyilvánosan hozzáférhetők. Azóta a Figma bejelentette, hogy a New York-i tőzsdén „FIG” szimbólum alatt kíván kereskedni, és körülbelül 37 millió részvényt tervez eladni darabonként 25-28 dollárért, így akár 1 milliárd dolláros bevételt is generálhatna a vállalat a nyilvános részvénykibocsátással, ha a felső sávra céloz. A cég várhatóan a jövő hét folyamán határozza meg, hogy végül milyen áron kínálja majd a részvényeit a tőzsdére lépéskor.
A tőzsdei bevezetés a Figma teljes piaci értékelését (mely számításba veszi az összes részvényopciót, kötvényt és egyéb részvénnyé alakítható eszközt) 14,6-16,4 milliárd dollárra növelheti. A vállalat a bejelentés szerint az elsődleges részvénykibocsátással bevont összeget adósságtörlesztésre, tőkére és potenciálisan felvásárlásokra kívánja felhasználni.
A 2021-es az alacsony kamatozású kockázatitőke-boom közepette a Figma értéke 10 milliárd dollár volt, de a vállalat értékét tavaly egy vételi ajánlatban 12,5 milliárd dollárra becsülték. 2022-ben az Adobe 20 milliárd dollárért vásárolt volna fel a Figmát, de a szabályozó hatóságok miatt az ügylet nem zárulhatott le. Így a friss becslés valahol a két összeg közé helyezheti a Figma várható értékét.
Kafkával tér vissza az álomból a HWSW free! 2 év után, július 23-án újraindul a HWSW free! meetup-sorozat, melyet a Kafka evangelizációjának szánunk. Ingyenes, online, gyere!
A cég korábban elárulta, hogy bevétele az első negyedévben 46%-kal 228,2 millió dollárra nőtt az egy évvel korábbi 156,2 millió dollárhoz képest. Nettó nyeresége 44,9 millió dollár volt, szemben a megelőző időszakban jelentett 13,5 millió dollárral. A vállalat 2024 során 749 millió dolláros éves bevételt ért el, ami 48%-os növekedést a 2023-as eredményhez viszonyítva. A benyújtott dokumentum szerint a Figmának több mint 13 millió havi aktív felhasználója van, de a felhasználóknak csak harmada dolgozik kimondottan valamilyen tervezői munkakörben.
A hétfői bejelentéssel tette közzé a cég a második negyedévre vonatkozó előzetes eredményeket, amelyek 9-12 millió dollár közötti üzemi eredményt mutattak 247 és 250 millió dollár közötti bevétel mellett. Az üzemi haszonkulcs az előzetes eredmények alapján 4-5%-ra emelkedhetett, szemben az egy évvel korábbi azonos negyedév 3%-ával.
A startup 1646 alkalmazottal rendelkezik, és 450 ezer ügyfelet szolgál ki, köztük az Airbnb, a Google, a Microsoft, a Netflix, a Salesforce, a Spotify, a Square, a Stripe és a Zoom cgeket, felhasználóinak 85%-a az Egyesült Államokon kívül esik. A március végén jelentett ügyfélbázisból legalább 1031 partner járult hozzá legalább évi 100 ezer dollárral az éves bevételhez, ami 47%-os növekedést jelent az egy évvel korábbihoz képest.