AI-jal erősít a Figma a tervezők örömére
Több választási lehetőséget kapnak a kreatív tervezők a Figma kibővített eszköztárának köszönhetően, miután kútbaesett az Adobe-Figma frigy a versenyügyi hatóságok miatt.
Új eszközökkel tartaná erősebben ökoszisztémáján belül felhasználóit a Figma, hogy a terméktervezők minél kevesebb alkalommal nyúljanak külső alkalmazásokhoz bizonyos feladatok elvégzésekor. A Config esemény keretén belül a szoftvercég négy olyan terméket mutatott be, melyek betöltik az lyukakat ahhoz, hogy a Figma egyetlen platformon belül támogathasson egy egész terméktervezési folyamatot. Ugyan az olyan már létező termékek, mint a Figma Design, Slides és a FigJam ideálisak a prototípusok kidolgozásához, de a fejlesztőknek más szolgáltatásokat, például a WordPress-t kell még pluszban használniuk a weboldalak létrehozásához, vagy az Adobe Illustratorhoz nyúlnak, ha személyreszabott és vektorizálható grafikára van szükségük.
A Figma egyik újdonsága épp ezért a Figma Sites website builder, ami a Figma Design részeként lesz elérhető az alkotók számára, hogy projektjeikből egyszerűen készíthessenek működőképes oldalakat. A Sites jelentős segítséget nyújt a folyamathoz azzal, hogy preseteket is kínál az elrendezéshez, felépítéshez, hogy az oldalak létrehozása egyszerűbb és gyorsabb legyen. Külön érdekesség a beépített AI-eszköz, aminek szöveges promptokkal elmagyarázható, hogy a tervező mit szeretne látni az oldalon. A Figma Sites bétaverziója a Figma termékekhez teljes hozzáféréssel rendelkező felhasználók számára érhető el.

USA Tech Hub: ahonnan a passzátszél fúj Minden, ami a technológiai szektorban történik, jellemzően az USA-ból indul.
Az Anthropic Claude 3.7 modellen alapuló Figma Make gyakorlatilag a Google Gemini és a Microsoft GitHub Copilot kódgenerátor asszisztenseinek szerepét fogja betölteni a cég saját portfólióján belüli alternatívaként. A promp-to-code eszköz leírások alapján készít működő prototípusokat, egyszerűbb alkalmazásokat és kódokat, például egy zenelejátszót. A létrehozott eredmény egyes elemei, például a betűtípusok, a szöveg megjelenése ezután formázható és finomítható további promptok segítségével, vagy manuálisan is. A Make béta verzióban érhető el a Figma felhasználók számára.
A szintén bétában induló Figma Buzz leginkább a Canvához hasonlít abban, hogy fő célja a marketinganyagok, a márkához kapcsolódó egyszerűbb grafikai feladatok, közösségimédia-bejegyzések, e-mailek tervezésében való segítség. Szintén rendelkezik generatív AI-képességekkel, így szöveges promptokkal segít képeket létrehozni akár táblázatokból kinyert információk alapján. Végül pedig a Figma Draw vektorgrafikus szerkesztő az Adobe Illustrator egyszerűsített változatának is tekinthető, számos ecsettel, textúrával és effekttel a méretezhető képek és logók létrehozásához vagy beállításához terméktervezési projektekhez.
Ugyan a Figma kibővített eszköztára még mindig nem annyira kiterjedt, mint az Adobe Creative Cloud ökoszisztéma, de a Figma Draw például elsőként állít fel közvetlen versenyhelyzetet a két vállalat közt, mióta az Adobe megvált saját terméktervező XD platformjától.