:

Szerző: Koi Tamás

2021. június 14. 13:22

Építheti első európai mobilhálózatát a Samsung

Hétfőn megnevezte az OpenRAN-projekt stratégiai partnereit a Vodafone Csoport - az új beszállítói körbe bekerült többek közt a Samsung és az NEC is, előbbi számára a projekt az eddigi legkomolyabb ugródeszka lehet az európai mobilszolgáltatói szektor meghódításához, mely idővel a háttérbe szoruló Huawei Technologies szerepének átvételével is kecsegtethet.

Behúzta első jelentős, európai mobilhálózat-építési projektjét a Samsung hálózati részlege, a Samsung Networks. A cég részt vehet a Vodafone Csoport több európai országra kiterjedő OpenRAN-projektjében, olyan beszállítók mellett, mint az NEC és a Dell. A dél-koreai vállalat számára a Vodafone-nal kötött partneri megállapodás az első jelentős ugródeszka lehet az európai piac meghódítása felé, ezzel számos országban átvéve a helyet a helyi kormányok által megszorongatott kínai Huawei Technologiestől.

A Vodafone-nal kötött megállapodás részeként a Samsung referencia Radio Access Network (RAN) szoftverkomponenseket és bázisállomásokra kerülő rádiós egységeket fog szállítani a Vodafone részére, mely elsőként Nagy-Britanniában veti be a korábbi rendszerekhez képest jóval szabadabb, rugalmasabb és nem utolsósorban költséghatékonyabb építkezést lehetővé tevő OpenRAN-topológiát. 

voda_site

A senior horizonton túl: a staff meg a többiek

Senior tapasztalati szint fölött van még pár egzotikus lépcsőfok, illetve a mögöttük rejtőző elvárások.

A senior horizonton túl: a staff meg a többiek Senior tapasztalati szint fölött van még pár egzotikus lépcsőfok, illetve a mögöttük rejtőző elvárások.

A cég által kiadott közlemény szerint az új projekt részeként partnereit bevonva mintegy 2500 új 4G-s és 5G-s bázisállomást létesít a szolgáltató többségében vidéki, délnyugat-angliai és walesi területeken, ezzel ez lesz az eddigi legnagyobb kereskedelmi OpenRAN-alapú hálózat Európában. A projekt költségkeretéről és a megvalósítási fázis tervezett lezárásáról nem közölt információkat az operátor.

A Vodafone Európában az OpenRAN egyik legnagyobb zászlóvivőjének számít. A társaság a Telecom Infra Project (TIP) nevű kezdeményezésben több iparági szereplővel karöltve azzal a céllal hozta létre az OpenRAN-t, hogy világszerte az internetre kapcsolja a távközlési hálózatokhoz legkevésbé hozzáférni tudó közösségek egy részét. 

Az OpenRAN technológia legfőbb előnye, hogy csökkenti az internetes és hangszolgáltatások nyújtásának költségét, azzal, hogy szabványosítja a RAN-ban lévő hardver és szoftver kialakítását és funkcionalitását, ezzel megnövelve a különböző komponenseket szállítani tudó vállalatok számát.

A Samsung számára az OpenRAN-tól függetlenül tálcán kínálja a lehetőséget az európai piac, ahol a Huawei korábban sziklánál is szilárdabbnak látszó lábai az Amerikai Egyesült Államok felől érkező nyomás hatására megrogytak. Az ebben a szegmensben relatíve új piaci szereplőnek számító dél-koreai multi eddig jórészt az ázsiai piacokon, ott is leginkább a cég anyaországában ért el jelentős eredményeket, ám tavaly már volt többmilliárd dollár értékű tendergyőzelme az észak-amerikai Verizonnál, ahol éppen az egyik tradicionális európai szereplőt, a Nokiát ütötte ki a nyeregből.

Milyen technológiai és munkaerőpiaci hatások érhetik a backendes szakmát? Május 8-án végre elindul az idei kraftie! meetup-sorozat is (helyszíni vagy online részvétellel).

a címlapról

Hirdetés

Security témákkal folyatódik az AWS hazai online meetup-sorozata!

2024. május 4. 06:05

A sorozat május 28-i, harmadik állomásán az AWS-ben biztonsági megoldásait vesszük nagyító alá. Átnézzük a teljes AWS security portfóliót a konténerbiztonságtól a gépi tanulásos alkalmazások védelmén át, egészen az incidenskezelésig.