:

Szerző: Koi Tamás

2020. december 2. 10:08

2024-ig Rékasi Tibor marad a Telekom élén

Még legalább 2024 nyaráig maradhat a Magyar Telekom élén Rékasi Tibor, aki 12 éve csatlakozott a cégcsoporthoz, illetve 2018 óta a vállalat vezérigazgatója.

További három évvel, 2024. június 30-ig meghosszabbította a Magyar Telekom Igazgatótanácsa Rékasi Tibor vezérigazgató mandátumát, jóval jelenlegi szerződésének lejárta előtt. Rékasit 2018 júliusában, az előző vezérigazgató, Christopher Mattheisen távozását követően nevezték ki a posztra, közvetlenül előtte a társaság lakossági vezérigazgató-helyettese volt, ezt megelőzően a cégcsoporthoz tartozó T-Systems Magyarország vezérigazgatói és az IQSYS ügyvezetői pozícióit töltötte be.

Rékasi egy kihívásokkal meglehetősen teli időszakban érkezett a Telekom élére, így már ő volt a vezérigazgató, amikor az egyik legnagyobb mobilpiaci rivális, a Vodafone felvásárolta a UPC Magyarországot, ezzel immár a Telekomhoz hasonlóan integrált szolgáltatóként kínálva teljes mobil- és vezetékes termékpalettát az ügyfeleknek. Rékasi idején kezdtek bele a szolgáltatók továbbá a mobilhálózatok generációváltásába, az 5G-s szolgáltatás kereskedelmi bevezetése mind a Telekomnál mind a már említett Vodafone-nál megtörtént már.

rekasi
rékasi tibor egy nyári rendezvényen (fotó: hwsw)

Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod

Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.

Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.

A távközlési iparágat belülről ismerő források szerint Rékasi kormányzati kapcsolatai, illetve "együttműködési hajlandósága" jóval erősebbek a korábbi vezetéshez képest, részben ennek köszöneti 2018-as kinevezését és a mostani szerződéshosszabbítást is. Többek közt ez a jó viszony vezethetett oda, hogy a Telekom a kormányközeli vállalkozói kör tulajdonában lévő 4iG-val 2019 nyarán szándéknyilatkozatot írt alá a T-Systems nagyvállalati szolgáltatás-ügyfélkörének felvásárlásáról - az üzlet végül állítólag a vevőkörön belüli nézetkülönbségek miatt nem valósulhatott meg.

A pozíciójában megerősített vezetőre alighanem a következő években is komoly megmérettetés vár majd, így koronavírus miatt ideiglenesen kissé meggyengült szektor hazai piacvezetőjeként megoldást kell találnia az olyan értéknövelő szolgáltatások bevezetésére, melyért hajlandók a jelenleg adott esetben lényegesen szűkebb anyagi kerettel gazdálkodó egyéni és üzleti ügyfelek fizetni.

Eleged van az eltérő környezetekből és az inkonzisztens build eredményekből? Frusztrál, hogy órákat kell töltened új fejlesztői környezetek beállításával? Többek között erről is szó lesz az AWS hazai online meetup-sorozatának ötödik, december 12-i állomásán.

a címlapról