Bizonytalan időszakra figyelmeztet az Arm
Az előzetes várakozásokhoz képest valamivel gyengébb eredményre számít az első üzleti negyedévben a világ egyik legnagyobb chiptechnológiai vállalata, az Arm Holdings, elsősorban a licencbevételek időzítésével összefüggésben. A cég emellett szokásától eltérően nem adott ki prognózist az aktuális üzleti év várható eredményeiről.
Bár az előző üzleti negyedévet jól zárta az Arm Holdings, a brit chiptechnológiai cég aktuális negyedévre vonatkozó bevétel-prognózisa elmarad az elemzői várakozástól, ráadásul a cég a megszokott rutintól eltérően nem is adott ki az aktuális üzleti évre vonatkozó prognózist - a japán SoftBank többségi tulajdonában lévő, tőzsdén jegyzett cég részvényeinek árfolyama a tegnap közzétett beszámolót követően 11%-ot zuhant a zárás utáni kereskedésben.
A vállalat a március 31-ével záródó negyedik üzleti negyedévben összesen 1,24 milliárd dollárnyi árbevételt termelt, szemben az 1,23 milliárd dolláros elemzői konszenzussal, ami jelentős, 34%-os növekedés az előző év hasonló időszakához képest. A nettó profit ugyanakkor 6%-kal, 210 millió dollárra csökkent - derült ki a cég beszámolójából.
USA Tech Hub: ahonnan a passzátszél fúj Minden, ami a technológiai szektorban történik, jellemzően az USA-ból indul.
Ezzel együtt lehűtötte a befektetők kedélyeit a vállalat első üzleti negyedéves árbevétel-prognózisa: az Arm 1 milliárd és 1,1 milliárd dollár közti árbevételt vár az aktuális háromhónapos ciklusban, mely valamivel alatta marad az elemzői várakozásoknak.
Rene Haas vezérigazgató a beszámoló közzétételét követő konferenciahíváson kifejtette, hogy az alacsonyabb várt árbevétel elsősorban a licencbevételek időzítésével függ össze - jelen esetben egy meg nem nevezett nagyobb ügyféllel kötött megállapodáshoz köthetően.
Az Arm tegnap a fentieken túl közölte, hogy a vállalat ezúttal nem ad ki előrejelzést a várható éves üzleti eredményekre vonatkozóan, mivel a globális kereskedelem és gazdaság bizonytalan helyzete miatt ehhez nem lát kellően előre. A cégvezetés ugyanakkor hozzátette, hogy az amerikai büntetővámok más iparági szereplőkhöz képest lényegesen kevésbé befolyásolják negatívan a vállalat üzletmenetét.
A brit chiptervező vállalat megoldásai gyakorlatilag teljes mértékben dominálják az okostelefon-piacot, emellett a cég az adatközpontokba és más, elektronikai piacokra is utat talált magának az utóbbi években.
A recessziótól való félelem és a gazdasági nehézségek ugyanakkor befékezhetik a fogyasztói szegmenst, melyre az Arm jelentős mértékben épít - ez elsősorban kevesebb okostelefon értékesítésében, illetve az olcsóbb modellek felé való elmozdulásban testesülhet meg, ezek közül mindkét jelenség kedvezőtlenül hathat a vállalat üzleti eredményeire.