:

Szerző: Bodnár Ádám

2001. május 2. 15:43

Agresszív roadmap a VIA-tól

[EBN] A VIA bevételeinek mindössze 5 százalékát teszi ki a processzorok eladása. Valószínű ezen akar változtatni a tajvani cég, ugyanis igen agresszív terveik vannak erre az évre.

[EBN] A VIA bevételeinek mindössze 5 százalékát teszi ki a processzorok eladása. Valószínű ezen akar változtatni a tajvani cég, ugyanis igen agresszív terveik vannak erre az évre.

A CeBIT kiállításon bemutatott 733 MHz órajelű C3 processzort hamarosan követi a 750, 800, 850 és 866 MHz-es kivitel. A harmadik negyedévben aztán bejelentésre kerül az egyelőre Ezra kódnéven ismert chip, amely 128 KByte elsőszintű cache mellett 64 KByte másodszintű gyorsítótárral készül és a TSMC üzemeiben 0,13 mikronos csíkszélességgel gyártják majd. A VIA tervei szerint a chipek szállítása már az év végén megkezdődhet, a megcélzott órajel: 1 GHz.

Az Ezra után következő processzorok valószínű már csak 2002-ben kerülnek piacra. Az egyelőre ismeretlen nevű chip 128 KByte elsőszintű és 256 KByte másodszintű cache-t tartalmaz és támogatja az SSE utasításkészletet is. A VIA reményei szerint ez a processzor akár 1,2 GHz-en is működhet.

Azt bizonyára mindenki tudja, hogy a VIA nem a felső kategóriás asztali gépeket célozza meg CPU-ival. A cég inkább az árérzékeny felhasználóknak kíván versenyképes megoldásokat nyújtani. A cég tervei szerint a közeljövőben nagy hangsúlyt fektetnek az olyan fejlődő piacokra, mint Kína, Brazília, India vagy Mexikó.

A VIA tervei szerint az éves bevételét a tavalyi 1 milliárdról 1,4 milliárd dollárra sikerül majd növelni.

Milyen technológiai és munkaerőpiaci hatások érhetik a backendes szakmát? Május 8-án végre elindul az idei kraftie! meetup-sorozat is (helyszíni vagy online részvétellel).

a címlapról

Hirdetés

Security témákkal folyatódik az AWS hazai online meetup-sorozata!

2024. április 26. 23:57

A sorozat május 28-i, harmadik állomásán az AWS-ben biztonsági megoldásait vesszük nagyító alá. Átnézzük a teljes AWS security portfóliót a konténerbiztonságtól a gépi tanulásos alkalmazások védelmén át, egészen az incidenskezelésig.