:

Szerző: mz

2001. január 26. 22:02

Bővülnek a Pannon W@P szolgáltatásai

[PGSM] Alig egy éve, hogy elindult a PannonW@P, a Pannon GSM mobil internet szolgáltatása, amely a szó szoros értelmében kezünkbe adta az Internetet, és hamar népszerűvé vált az friss információra éhes előfizetők körében.

2001. január 29-től három olyan témakörrel bővül a PannonW@P funkcióinak tárháza, melyeknek köszönhetően várhatóan azok is komolyan megfontolják, hogy WAP-pal felvértezett mobilt válasszanak, akik eddig pusztán öncélú divathóbortnak tekintették a GSM-szörfözést.

Az újdonságok sorában kétségtelenül az e-mail küldésének lehetőségét fogják a legtöbben üdvözölni. 2000. októbere óta ugyan már elolvashattuk a PannonW@P-on a tetszőleges szolgáltatónál létrehozott elektronikus címünkre érkező leveleket, de nem válaszolhattunk azokra. A továbbfejlesztett technológiának köszönhetően azonban január végétől a digitális postázás minden funkcióját képes kezelni a PannonW@P, azaz nem csak leveleket küldhetünk, de a beérkezett e-mailekhez csatolt fájlokat is továbbíthatjuk. Sőt, a kimenő üzenetek a feladó címén kívül automatikusan tartalmazzák annak Pannon GSM telefonszámát is, így a PannonW@P E-mail funkciója biztonságosabb a hagyományos levelezőprogramoknál, hiszen a küldemény forrása pontosan és egyértelműen azonosítható.

Aki eddig úgy vélte, az utca nem telefonálásra, hanem közlekedésre való, az talán megenyhül a PannonW@P Navigátor szolgáltatás láttán. Eddig, ha egy számunkra ismeretlen városban postát, rendelőintézetet vagy éppen egy jó kisvendéglőt kerestünk, csak a taxisok helyismeretére, a külföldi turistáktól kölcsönkért térképekre vagy "csalhatatlan" megérzéseinkre támaszkodhattunk. A Navigátor funkció adatbázisában ezzel szemben számtalan közhasznú épület és intézmény (pl. gyógyszertár, autómentő, bank) címe megtalálható, azok nyitva tartásával, telefonszámával és egyéb fontos adataival együtt. A WAP-felületen csak azt kell megadnunk, éppen hol vagyunk (város, utca, házszám), valamint hogy mit és milyen távolságon belül keresünk, és a Navigátor máris elirányítja a tétovázó Pannon GSM-előfizetőt a keresett helyre. Ha a tömegközlekedést választjuk, megadja, hogy melyik járattal hány megállót kell mennünk, hol kell átszállnunk. Az autósokat pedig bolondbiztos, "200 méter múlva forduljon balra a Kossuth utcába" jellegű írásos utasításokkal igazítja útba. Mindkét esetben napszaktól függően meghatározza a várható menetidőt is.

A Navigátor egyelőre csak a fővárosban és vonzáskörzetében működik, de a tervek szerint belátható időn belül az egész országban képes lesz majd segíteni az eltévedt utazókon. Ugyancsak a közeljövőben tervezi a Pannon GSM, hogy a PannonW@P Navigátor szolgáltatás sorában a bankautomaták is megtalálhatók lesznek.

Mit sem ér a megszerzett információ, ha rossz az időzítés. Erre kínál megoldást a PannonW@P harmadik újdonsága, a Bioritmus funkció. Ennek kezelőfelületén elegendő beírnunk születésünk dátumát és pontos időpontját, és máris leolvashatjuk, hogy a kérdéses napon hogyan alakul egészségi, fizikai vagy érzelmi szintünk. Mielőtt tehát e-mailben megbeszélnénk egy randevút estére, vessünk egy pillantást a kunkorodó görbékre: lehet, hogy most azonnal érdemes keresni egy hangulatos kávézót.

Milyen technológiai és munkaerőpiaci hatások érhetik a backendes szakmát? Május 8-án végre elindul az idei kraftie! meetup-sorozat is (helyszíni vagy online részvétellel).

a címlapról

Hirdetés

Security témákkal folyatódik az AWS hazai online meetup-sorozata!

2024. április 27. 06:33

A sorozat május 28-i, harmadik állomásán az AWS-ben biztonsági megoldásait vesszük nagyító alá. Átnézzük a teljes AWS security portfóliót a konténerbiztonságtól a gépi tanulásos alkalmazások védelmén át, egészen az incidenskezelésig.