A Közel-Keleten és Ázsiában házal chipjeivel a Huawei
A Közel-Keleten és Délkelet-Ázsiában próbál vevőket találni mesterséges intelligencia megoldásokra specializálódott processzoraira a Huawei. A kínai gyártó jórészt még a belpiaci keresletre kénytelen hagyatkozni, de ha a gyártást komolyan fel akarja futtatni, ahhoz a külföld felé is nyitnia kell.
Óvatos puhatolózásba kezdett Kína legnagyobb technológiai cége, a Huawei Technologies azzal kapcsolatban, hogy milyen külföldi partnerek számára tudná értékesíteni mesterséges intelligencia rendszerekhez optimalizált processzorait - írja tudósításában a Bloomberg.
Az Egyesült Államok által évek alatt fokozatosan elszigetelt kínai gyártó nem hivatalos információk szerint a Közel-Keleten és Délkelet-Ázsiában vadászik partnerekre, a cég ezekben a régiókban elsősorban az Egyesült Arab Emírségekre, Szaúd-Arábiára és Thaiföldre tekint potenciális új célországként.
A Bloomberg informátorai szerint a Huawei elsősorban az előző generációs, Ascend 910B gyorsítókra próbál vevőket találni a fenti országokban, egyelőre meglehetősen mérsékelt sikerrel.
Jelentős megtakarítás az OpenStack Cloud Pro szerver szolgáltatással (x) Használja ki az Openstack-alapú virtuális szervereinkre szóló 50%-os kedvezményt az első 3 hónapra - igény szerint óránkénti, havi vagy éves díjszabással!
Az arab térségben óriási összegekben kezdődtek AI-adatközpont-építési és fejlesztési projektek, májusban az Egyesült Államok részéről Donald Trump amerikai elnök nagyjából 600 milliárd dollárnyi amerikai befektetést ígért a régióban, a helyi piacot ezzel jó eséllyel éppúgy az Nvidia tarolhatja majd le, mint más régiókban, illetve a cég anyaországában.
A Huawei számára a külföldi partnerek keresése elemi érdek, még akkor is, ha eleinte csak nagyon kis mennyiségű Ascend processzort próbál exportálni a kínai fél. A belpiac ellátására fókuszáló vállalat akkor tud csak hatékonyan termelni, ha a gyártási volument sikerül jelentős mértékben felfuttatnia, ehhez azonban a kínai piaci szereplők részéről érkező megrendelés-igény nem biztos, hogy elegendő.
Bár a Huawei technológiai lemaradása a beszámolók szerint fokozatosan csökken, a legújabb Ascend processzorok teljesítménye pedig állítólag már vetekszik az Nvidia korábbi generációs megoldásaival, arról egyelőre mélyen hallgat a kínai cég, hogy ezekből a processzorokból mekkora mennyiséget képes ténylegesen leszállítani partnereinek.