Az MI-vel vehetnek rá tömegeket az iPhone-cserére
A mesterséges intelligencia alapú fejlesztésekről eddig kevés konkrétumot árult el az Apple, ám ez a június eleji WWDC alkalmával megváltozhat. A régebbi, de nem túl régi iPhone-ok tulajdonosai számára vízválasztó lehet az ősszel érkező iOS 18.
Az Apple eddig viszonylag kevés konkrétumot árult el arról, hogy különböző termékvonalainál hogyan kívánja felhasználni az AI-alapú fejlesztéseket, a jövő héten érkező WWDC-vel azonban várhatóan a cupertinóiak is kiterítik majd a kártyáikat - ám ennek nem biztos, hogy minden iPhone- iPad- és Mac-tulajdonos örülni fog.
Az eddigi pletykák alapján az Apple saját, mesterséges intelligenciaként kezelt platformja a Siri egyfajta továbbfejlesztése lehet, mely egy hibrid felhő - kliensalapú megoldáson alapulhat majd. Utóbbi futtatásához azonban nagy számítási kapacitású NPU (Neural Processing Unit) szükséges, ami korlátozza azoknak a készülékeknek a körét, melyeken a funkció elfogadható eredménnyel fut.
Mark Gurman, a Bloomberg rendre jól értesült apple-specialista újságírója szerint az iOS 18-cal érkező Apple AI az iPhone 15 Pro/Pro Max vagy azoknál gyorsabb processzort tartalmazó készülékeken fut majd csak lokálisan.
HP Wolf Pro Security: Láthatatlan védelmi réteg a hibrid munka korában (x) A kibertámadások 94 százaléka egy e-maillel kezdődik, ezért kiemelten fontos a végpontvédelem, főleg ha több alkalmazott is távolról dolgozik.
A két kurrens Pro modellben lévő A17 Pro chip tartalmaz ugyanis kellően nagy teljesítményű (hivatalosan 35 TOPS) NPU-t, valamint 6 helyett 8 GB rendszermemóriát, illetve minden bizonnyal az idén érkező új, 16-os széria is olyan rendszerprocesszorral érkezik majd, melyek a minimális rendszerkövetelményeket teljesítik.
A Macek és iPadek esetében a rendszerkövetelmények valamivel lazábbnak tűnnek, így Gurman szerint a helyben futó AI-műveletekhez minimálisan M1 processzort tartalmazó vasra lesz szükség, vagyis effektíve minden, 2020 után érkező Mac és 2021 utáni iPad Pro megfelelhet majd a kritériumoknak.