:

Szerző: Bodnár Ádám

2001. november 12. 14:05

Már 2002 második negyedévében megjelennek az 533 MHz-es front side buszt használó Pentium 4 processzorok

[The Inquirer] Az angol informatikai bulvárlap számos információval szolgál a Pentium 4 processzorok közeljövőjével kapcsolatban.

[The Inquirer] Az angol informatikai bulvárlap számos információval szolgál a Pentium 4 processzorok közeljövőjével kapcsolatban.

Az Intelhez közel álló információforrásokra hivatkozva az Inquirer azt írja, hogy az 533 MHz-es front side buszt használó Pentium 4 processzorok az eredetileg tervezett harmadik negyedév helyett már 2002 második negyedévében megjelennek. A 2,26 és 2,4 GHz órajelű modelleket várhatóan 2002. április 1-jén jelenti be az Intel.

Természetesen ezek a chipek már a Northwood magra épülnek. A Northwood magos Pentium 4 processzorok jellemzője a 0,13 mikronos csíkszélesség, az eddigieknél kétszer nagyobb méretű, 512 Kbyte-os másodszintű cache és a 2 GHz-es induló órajel. Az első Northwood magos Pentium 4 chipeket 2002 januárjában jelenti be az Intel.

Az 533 MHz-es front side buszt természetesen csak új chipkészletek tudják lekezelni, ezért a processzorokkal egyidőben három alaplapi lapkakészlet -- Brookdale-E, Brokdale-G és Tehama-E -- is megjelenik. Korábban már felröppentek olyan pletykák, hogy az RDRAM platform sikertelensége miatt az Intel törli terveiből a Tehama chipkészletet, de az Inquirer információi szerint a chipgyártó vállalat teljesen más módszert talált ki a platform életben tartására.

Magukat megnevezni nem kívánó források tájékoztatása szerint az Intel az RDRAM-ot támogató Tehama-E lapkakészletet olcsóbban adja majd az alaplapgyártók számára, mint a DDR SDRAM-mal együttműködő Brookdale-E és Brookdale-G chipseteket, így szereté elérni, hogy növekedjen a kereslet az RDRAM-alapú megoldások iránt. A Tehama-E a hírek szerint 39 dollárba fog kerülni, a Brookdale-E ára 45 dollár lesz, az integrált grafikus magot tartalmazó Brookdale-G chipsetért pedig várhatóan 46 dollárt kér majd az Intel.

Eleged van az eltérő környezetekből és az inkonzisztens build eredményekből? Frusztrál, hogy órákat kell töltened új fejlesztői környezetek beállításával? Többek között erről is szó lesz az AWS hazai online meetup-sorozatának ötödik, december 12-i állomásán.

a címlapról