A hónap végén újabb Huawei csúcsmobil rajtolhat
Rövidesen újabb csúcskategóriás okostelefont dob piacra a nyugati technológiától teljesen megfosztott Huawei Technologies, mely egy éven belül immár negyedszer mutatja meg, hogy önerőből is képes felérni a csúcsok csúcsára - igaz, a termelési volumen ezzel együtt még nem a régi.
Helyi idő szerint hétfő reggel megkezdte a Mate 70 sorozatú csúcskategóriás okostelefonok előrendelési fázisát a kínai Huawei Technologies, így a vállalat egy éven belül negyedik csúcsmodelljének megjelenése immár kézzelfogható közelségbe került.
A premiernek már konkrét dátuma is van, az első példányokhoz november 26-án juthatnak hozzá a legszerencsésebbek, akik online és személyesen a leghamarabb adták le megrendelésüket az újdonságokra.
A Mate 70 sorozatról a nevén, az elérhető típusokon és néhány fotón kívül továbbra sem áll rendelkezésre sok információ, beleértve a fogyasztói árat is - ezzel igazodva a kínai multi korábbi okostelefonos termékbejelentéseihez.
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
Mindez azonban láthatóan nem zavarja az egyébként is rendkívül patriota kínaiakat, akik a helyi riportok szerint egyes üzletek előtt már azért sorban álltak reggel, hogy elsők lehessenek az előrendelők között. Az újdonságból a Vmall szerint a cikk megjelenéséig több mint 1,63 millió példányt rendeltek elő, az eddigi tapasztalatok alapján pedig az érdeklődés jó eséllyel jelentősen meghaladja a gyártó szállítási kapacitását. A helyi üzletek tájékoztatása szerint nagyobb készlet csak január végétől, a kínai holdújévet követően állhat majd rendelkezésre a Mate 70 sorozatból, melynek a sima, Pro és Pro+ változata mellett egy Ultimate kiadása is forgalomba kerül.
Az újdonságok éppúgy saját fejlesztésű rendszerchipet tartalmaznak majd, mint a tavaly ősszel bemutatott elődmodell, illetve megújult a készülék hátlapjából kidudorodó kamerasziget is. A Huawei Mate 70 sorozat a Mate 60 és a Pura 70 és a háromba hajtható Mate XT Ultimate után a negyedik olyan kínai csúcsmobil, mely nyugati technológia, azaz amerikai vagy szövetséges cégek által gyártott vagy fejlesztett kulcsfontosságú komponensek (CPU, memória, modem, operációs rendszer) felhasználása nélkül kerül piacra.