:

Szerző: Koi Tamás

2024. szeptember 18. 11:44

Megúszhat egy EU-s gigabírságot a Google

Megnyerte a Google a másodfokú eljárást az Európai Bizottság 2019-es bírságoló határozatával szemben, így a cégnek nem kell kifizetnie a rá kirótt, 1,49 milliárd eurós büntetést.

Másodfokon pert nyert a Google az Európai Bizottság 2019-ben hozott bírságoló határozatával szemben, mely egyike annak a három erőfölényes ügyben hozott döntésnek, melyben a keresőcéget az elmúlt egy évtizedben 8,25 milliárd euróra büntette az Európai Unió versenyjogi szerve.

Az EU 2016 nyarán - eredetileg a Microsoft panaszbeadványa alapján - azért indított vizsgálatot a keresőcég ellen, mert felmerült a gyanú, hogy az AdSense for Search kapcsán követett üzleti gyakorlat lehetővé tette a Google számára, hogy az online keresési hirdetések piacán védelmezze domináns pozícióját.

vestager_2
margrethe vestager, az EU versenyjogi biztosa

Kafkával tér vissza az álomból a HWSW free!

2 év után, július 23-án újraindul a HWSW free! meetup-sorozat, melyet a Kafka evangelizációjának szánunk. Ingyenes, online, gyere!

Kafkával tér vissza az álomból a HWSW free! 2 év után, július 23-án újraindul a HWSW free! meetup-sorozat, melyet a Kafka evangelizációjának szánunk. Ingyenes, online, gyere!

A cég ezzel megakadályozhatta meglévő és potenciális versenytársait, beleértve más keresőszolgáltatókat és online hirdetési platformokat abban, hogy belépjenek és nőni tudjanak ezen a piacon - állt a vizsgálati anyagban. A jogsértést megállapító 2019-es határozatban végül 1,49 milliárd eurós bírságot szabott ki az Európai Bizottság a Google-re.

A Törvényszék ugyan a határozatban foglaltakkal "többségében" egyetértett, ám a bírságösszeget mégis törölte, mivel annak megállapítása során a Bizottság nem vett figyelembe minden körülményt a másodfokon eljáró szerv szerint.

Hasonló döntést hozott a Törvényszék 2014-ben a Bizottság kontra Intel perben, melyben az Intel 1,06 milliárd eurós büntetése volt a tét. Az eredetileg 2009-es bírságoló határozat ügyében perújrafelvétel történt, melynek eredményeként - tavaly szeptemberben - az eredeti bírságösszeget jelentős mértékben, 376,3 millió euróra csökkentették.

Fordulóponthoz értünk. A próbaidőszaknak vége, ez már karrier szempontból is véresen komoly játék. Ráadásul mindenkit érint az informatikában!

a címlapról