Automatikusan titkosít a Windows új verziója
Nagy lépést tett a Microsoft azért, hogy a PC-k háttértárán lévő adatok nagyobb biztonságban legyenek azzal, hogy a Windows 11 legfrissebb verziójának új telepítésénél automatikusan bekapcsol a BitLocker titkosítás.
Alapértelmezetten bekapcsolja a Microsoft a WIndows 11 legújabb verziójától a BitLocker háttértár-titkosítást, mellyel a PC-ken tárolt fájlok egy esetleges eltulajdonítást vagy az eszköz nem kellően körültekintő selejtezést követően hozzáférhetetlenné válnak a bejelentkezési adatok és/vagy a helyreállítási kulcs nélkül.
Az új biztosíték ugyanakkor csak a Windows 242H verziójával, vagy annál újabb kiadással érkező számítógépeken válik aktívvá, miután a felhasználó bejelentkezett saját Microsoft-fiókjával, illetve vállalati vagy iskolai fiókjával a számítógépre.
HP Wolf Pro Security: Láthatatlan védelmi réteg a hibrid munka korában (x) A kibertámadások 94 százaléka egy e-maillel kezdődik, ezért kiemelten fontos a végpontvédelem, főleg ha több alkalmazott is távolról dolgozik.
Fontos, hogy a BitLocker Drive Encryptionnel ellentétben a frissítéssel érintett, egyszerűbben konfigurálható BitLocker Device Encryption több eszközt támogat elsősorban azáltal, hogy a Windows Home kiadásokkal előtelepített PC-ken is használható, illetve nem előírás ezeknél a gépeknél sem a Hardware Security Test Interface (HSTI) sem a Modern Standby üzemmód, mely többek között lehetővé teszi, hogy a számítógép készenléti állapotban is csatlakozhasson a hálózathoz.
A funkció ugyanakkor korábbi tesztek szerint befolyásolhatja egyes PC-k, illetve SSD-alapú háttértárak fájlkezelési teljesítményét, akár egészen szélsőséges mértékben is, a Microsoft ugyanakkor eddig sehol, semmilyen terméktámogatási dokumentációban nem tett említést hasonló jelenségről.
A BitLocker Device Encryption automatikus bekapcsolása az új telepítések során a Windows 11 24H2 verziójától kezdve kizárólag akkor kerülhető csak meg, ha a felhasználó lokális fiókkal használja a Windowst.