:

Szerző: Hlács Ferenc

2019. szeptember 20. 14:30

Kódanalízis-platformot vett a Microsoft

Az ismeretlen összegért akvirált, a biztonsági hibák kiszűrését segítő Semmle-t a GitHubba tervezi integrálni a redmondi vállalat.

Bevásárolt a Microsoft, a vállalat ismeretlen összegért megvette a Semmle névre hallgató kódanalízis-platformot amelyet a GitHub üzletágba tervez beágyazni. A Semmle segítségével az egyes kódbázisokban hatékonyan fedezhetők fel a különböző hibák, sebezhetőségek - ezeket a képességeket pedig a Microsoft tervei szerint a GitHub munkamenetekbe is beépjti.

A 2006-ban alapított Semmle egy eredetileg az Oxfordi Egyetemen indult projekt spinoffja, amely a felvásárlás előtt összesen 31 millió dollárt kalapolt össze befektetőitől. A cég forráskód-elemző megoldásait a Microsoft mellett többek között a Google, az Uber, sőt a NASA is jó ideje használja, számos nyílt forrású projekttel egyetemben. A vállalat tavalyi éve kifejezetten pörgős volt, az időszak alatt megduplázta ügyfelei számát, a szolgáltatás nyílt forrású felhasználása pedig tízszeresére növekedett.

mssemmle_(1)

Nyerd meg az 5 darab, 1000 eurós Craft konferenciajegy egyikét!

A kétnapos, nemzetközi fejlesztői konferencia apropójából a HWSW kraftie nyereményjátékot indít.

Nyerd meg az 5 darab, 1000 eurós Craft konferenciajegy egyikét! A kétnapos, nemzetközi fejlesztői konferencia apropójából a HWSW kraftie nyereményjátékot indít.

Ahogy a GitHub termékmendzsmentért felelős alelnöke, Shanku Niyogi fogalmaz, a Semmle-vel a biztonsági szakértők sokkal egyszerűbben találhatják meg az egyes szoftverek potenciális sebezhetőségeit, még nagyméretű kódbázisok esetében is. A megoldással, amennyiben a szakértők felfedeznek egy adott hibatípust, gyorsan megtalálható a kódban az összes azzal megegyező, vagy ahhoz hasonló hiba, ezzel egy füst alatt potenciális sebezhetőségek egész osztályait gyomlálhatók ki.

A felek arról egyelőre nem beszéltek, a Semmle pontosan mekkora összegért cserélt gazdát. A bekebelezett vállalat szerint mindenesetre a felvásárlás nem lesz hatással a jelenlegi ügyfélkörre, még a GitHubbal tervezett szoros integráció lezárultát követően sem, a felhasználók változatlanul folytathatják munkájukat az eddigi megszokott módon.

Milyen technológiai és munkaerőpiaci hatások érhetik a backendes szakmát? Május 8-án végre elindul az idei kraftie! meetup-sorozat is (helyszíni vagy online részvétellel).

a címlapról

Hirdetés

Security témákkal folyatódik az AWS hazai online meetup-sorozata!

2024. április 27. 15:42

A sorozat május 28-i, harmadik állomásán az AWS-ben biztonsági megoldásait vesszük nagyító alá. Átnézzük a teljes AWS security portfóliót a konténerbiztonságtól a gépi tanulásos alkalmazások védelmén át, egészen az incidenskezelésig.