:

Szerző: Habók Lilla

2016. október 25. 14:54

Információs oldallal küzd a Facebook a megfélemlítés ellen

Növelte a Facebook a Családbiztonsági központ oldalának elérhetőségét civil szervezetek bevonásával, az információk lefordításával és mobilbarát oldallal. A célja, hogy az információs biztonságról, az online zaklatásról és általában a megfelelő online viselkedésről minél több információ és forrás elérhető legyen.

Kibővült a Facebook Biztonsági központ (Safety Center) információs aloldala sok új tippel, forrásokkal, és mindez mostantól magyar nyelven is elérhető a felhasználók számára. A kezdeményezés egyáltalán nem új, a Safety Center 2010-ben jött létre, míg a Bullying Prevention Hub 2013 óta működik a Yale Center for Emotional Intelligence intézetével közösen, de csak most kezdte a Facebook széles körben népszerűsíteni a projekteket. Az oldal a biztonság kérdését többfelől járja körül, foglalkozik az informatikai biztonság és online viselkedéskultúra területével egyaránt.

Újabban 60 nonprofit partnert vont be a cég a támogatói körbe, köztük kibervédelmi és erőszakmegelőzéssel foglalkozó civil szervezeteket, hogy a kezdeményezés még inkább elterjedjen. Magyarországon például a Safer Internet programtól és Kék Vonaltól lehet további információkat kérni a feltöltött kiadványokban megtalálható források szerint. A népszerűsítést támogatja még a mobilbarát oldal, illetve hogy az információk már 50 nyelven elérhetőek - köztük magyarul is. Ez érzékelteti, hogy a probléma túlmutat az angol anyanyelvű Facebook-használókon, bár a linkelt források első sorban angol tartalmakra mutatnak.

A biztonsággal foglalkozó oldal főleg forrásokat, videókat és tippeket közöl, hogy az informatikailag biztonságos és viselkedésben is megfelelő használatban támogassa az embereket. A célközönséget leginkább a tinédzserek, a szülők és a tanárok jelentik - számukra külön-külön menüpontok jelennek meg releváns tartalmakkal. A fiatalabbak online eszközöket és forrásokat találhatnak arra az esetre, ha megfélemlítették őket vagy ismerősüket, esetleg őket vádolják zaklatással. A szülők és a pedagógusok pedig ahhoz kapnak támpontot, hogyan segítsenek a gyereknek, ha megfélemlítik őt vagy ő tesz ilyet másokkal, illetve a tanárok a megelőzésről is informálódhatnak.

Az itt olvasható közösségi alapelvek részletezik a biztonság megóvására, tiszteletteljes viselkedésre, fiókbiztonságra és személyes adatvédelemre, valamint a szellemi tulajdon védelmére vonatkozó Facebook-nézeteket. Például milyen esetekben nem távolítja el a meztelenséget ábrázoló képeket, vagy mit értenek a szerkesztők gyűlöletbeszéd és erőszakos tartalmak alatt. Ez összecseng a pár nappal ezelőtt tett bejelentéshez, mely szerint a közösségi oldal csökkenteni szeretné a cenzúrát az amúgy hírértékkel bíró vagy történelmileg jelentős tartalmak esetében.

Gyakorlati segítséget is nyújt a Facebook a felhasználók fiókjának biztonságossá tételéhez, a biztonság megóvásához és az adatok védelméhez a funkciók beállítási útmutatójával. Például részletezi hogyan állíthatja be a felhasználó, hogy ki lássa a bejegyzéseit Facebookon vagy hogy ő kinek a posztjait szeretné látni. Információk találhatóak még a követések leállításával, tiltással, törléssel vagy a jelentésekkel kapcsolatban is. Összességében jól bemutatja azt, hogy milyen lehetőségei vannak a felhasználónak a saját oldalán megjelenő tartalmak szabályozására.

"Az emberek azért látogatják meg a Facebookot, hogy az életük legfontosabb pillanatai közül megosszanak néhányat, és mi azért hoztuk létre a Biztonsági központot, hogy segítsünk az embereknek a platformon irányítottan megosztani az élményeiket, és biztonságban, védve érezzék magukat, miközben önmagukat adják" - írta Antigone Davis, a Facebook biztonsági vezetője a Facebook Safety oldalon közzétett bejegyzésben.

Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod

Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.

Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.

Az időzítés arra is utalhat, hogy a közösségi kontroll hiányának anyagi vonzata is lehet, ugyanis a Twitter felvásárlásától nemrég állt el a Disney és a Salesforce is, például a Business Insider szerint pont amiatt, hogy a Twitter képtelen kézben tartani az online zaklatást - mint ahogy arról már mi is írtunk. A 2015-ben publikált, focicsapatok oldalain megjelenő online zaklatást mérő Kick It Out kutatás azt mutatta, hogy a közösségi média oldalakon történő zaklatások 88 százaléka a Twitteren jelenik meg, a Facebook a második, mindössze 8 százalékkal. A két oldal között lényeges különbség, hogy Twitteren a privát fiókok kivételével bárki írhat a másiknak nyilvánosan, míg a Facebook több funkciót ad a felhasználók kezébe ennek a kiküszöbölésére, de mindez nem sokat ér addig, amíg az emberek nem tudják kezelni a rendelkezésre álló eszközöket sem.

Eleged van az eltérő környezetekből és az inkonzisztens build eredményekből? Frusztrál, hogy órákat kell töltened új fejlesztői környezetek beállításával? Többek között erről is szó lesz az AWS hazai online meetup-sorozatának negyedik, december 12-i állomásán.

a címlapról