:

Szerző: bzd

2000. szeptember 15. 23:36

PIII 600EB @ 971MHz

Amikor reggel Enolagay elküldte nekem ezt a képet nem tudtam mit akar vele. Gondoltam is magamban, hogy: Látszik, hogy nem tuningos a gyerek, így ráizgulni potom 971MHz-re... :) Jobban megnéztem a képet és bizony, ez egy PIII 600E B , azaz alapból 4.5*133-on megy... Ezekről a procikról pedig köztudott, hogy a magas FSB miatt nem jók tuningra, legalábbis földi körülmények között nem. Arról nincs hír, hogy milyen hűtés kellett a chipsetre, de a múltkor egy hasonló kísérlethez Peltier hűtés kellett a memórára és az alaplap kényesebb részeire.

Amikor reggel Enolagay elküldte nekem ezt a képet nem tudtam mit akar vele. Gondoltam is magamban, hogy: "Látszik, hogy nem tuningos a gyerek, így ráizgulni potom 971MHz-re... :)" Jobban megnéztem a képet és bizony, ez egy PIII 600EB, azaz alapból 4.5*133-on megy... Ezekről a procikról pedig köztudott, hogy a magas FSB miatt nem jók tuningra, legalábbis földi körülmények között nem. Arról nincs hír, hogy milyen hűtés kellett a chipsetre, de a múltkor egy hasonló kísérlethez Peltier hűtés kellett a memórára és az alaplap kényesebb részeire.

A gép főbb adatai:
  • Intel P3-600EB (133*4.5)
  • ABIT BH6 v1.2 Modified
  • Micron CL2 133 128MB 3-2-2-2T-F
  • VCore at 2.0V, Vio at 3.9V
  • Canopus ZXR128P GTS
A "Modified" BH6 azt jelenti, hogy TurboPLL-t használtak. Ez egy speciális kiegészítő, amit az alaplap eredeti órajelgenerátora helyett használva szinte bármilyen FSB-t beállíthatunk. Nem túl felhasználóbarát megoldás, mert csavarhúzóval lehet állítani a frontbusz órajelét, arról nem is beszélve, hogy csak japánban kapható. Az I/O feszültség is elég magas, de ez érthető is 216MHz-es rendszerbusz esetén...
[VR-Zone]

Milyen technológiai és munkaerőpiaci hatások érhetik a backendes szakmát? Május 8-án végre elindul az idei kraftie! meetup-sorozat is (helyszíni vagy online részvétellel).

a címlapról

Hirdetés

Security témákkal folyatódik az AWS hazai online meetup-sorozata!

2024. április 27. 06:50

A sorozat május 28-i, harmadik állomásán az AWS-ben biztonsági megoldásait vesszük nagyító alá. Átnézzük a teljes AWS security portfóliót a konténerbiztonságtól a gépi tanulásos alkalmazások védelmén át, egészen az incidenskezelésig.