:

Szerző: Bodnár Ádám

2003. május 16. 10:41

Az AOpen bejelentette Aeolus FX5900 videokártyáját

Az AOpen bejelentette Aeolus FX5900 grafikus kártyáját, amely a napokban debütált NVIDIA GeForce FX 5900 videochipre épül. A vállalat közleménye szerint a termék júniustól lesz kapható az európai üzletekben.

Az AOpen bejelentette Aeolus FX5900 grafikus kártyáját, amely a napokban debütált NVIDIA GeForce FX 5900 videochipre épül. A vállalat közleménye szerint a termék júniustól lesz kapható az európai üzletekben.

A GeForce FX 5900 chip a tavaly ősszel bemutatott és idén tavasszal piacra került GeForce FX 5800 továbbfejlesztett változatának tekinthető, azonban a változtatások révén a grafikus processzor teljesítménye jelentősen növekedett. A legfontosabb újítás a 256 bites memóriabusz bevezetése, valamint az olcsóbb, DDR-I szabványú SDRAM chipek alkalmazása.

A teljes DirectX 9.0 gyorsítást kínáló GeForce FX 5900 újdonságai közé tartozik még a "második generációs" és az elődöknél mintegy kétszer gyorsabb pixel shaderekkel ellátott CineFX 2.0 motor, a fények és árnyékok gyorsításáért felelős UltraShadow technológia, illetve a korábbinál fejlettebb anti-aliasinget és anizotropkus szűrést biztosító Intellisample HCT (high resolution compression technology).

Az AOpen Aeolus FX5900 VGA- és DVI-kimenettel és videobemenettel is rendelkezik. A kártyán levő videochip órajele egyelőre ismeretlen, a 128 Mbyte DDR memória viszont 800 MHz-en ketyeg. A memóriabusz szélessége 256 bit lesz. Az AOpen közleménye szerint a termékhez többek között a WinDVD és WinProducer szoftvereket mellékelik.

Milyen technológiai és munkaerőpiaci hatások érhetik a backendes szakmát? Május 8-án végre elindul az idei kraftie! meetup-sorozat is (helyszíni vagy online részvétellel).

a címlapról

Hirdetés

Security témákkal folyatódik az AWS hazai online meetup-sorozata!

2024. április 25. 10:27

A sorozat május 28-i, harmadik állomásán az AWS-ben biztonsági megoldásait vesszük nagyító alá. Átnézzük a teljes AWS security portfóliót a konténerbiztonságtól a gépi tanulásos alkalmazások védelmén át, egészen az incidenskezelésig.