:

Szerző: roberto

2001. november 22. 20:41

Megjelent a SuSE Linux Firewall virtuális magánhálózatok számára készült kiadása

[SuSE Magyarország] A SuSE Linux AG magyarországi irodája -- az anyacéggel szinkronban -- tegnap jelentette be a SuSE Linux Firewall virtuális magánhálózatok (VPN) számára készített kiadását. A virtuális magánhálózatok kialakítása a távmunkát választó cégeknél, valamint belső hálózataikat összekötni szándékozó vállalatoknál a leggyakoribb. A SuSE Linux tűzfalának VPN kiadása biztonságosan képes megoldani e feladatokat. A rendszer különlegessége a Live rendszer: a szoftver nem települ a merevlemezre, hanem a CD-ről működik, a CD-ROM-on található programok pedig nem manipulálhatóak. A tűzfal konfigurációja -- például a csomagszűrő beállításai -- egy írásvédett hajlékonylemezen tárolhatóak.

SuSE[SuSE Magyarország] A SuSE Linux AG magyarországi irodája -- az anyacéggel szinkronban -- tegnap jelentette be a SuSE Linux Firewall virtuális magánhálózatok (VPN) számára készített kiadását. A virtuális magánhálózatok kialakítása a távmunkát választó cégeknél, valamint belső hálózataikat összekötni szándékozó vállalatoknál a leggyakoribb. A SuSE Linux tűzfalának VPN kiadása biztonságosan képes megoldani e feladatokat. A rendszer különlegessége a "Live" rendszer: a szoftver nem települ a merevlemezre, hanem a CD-ről működik, a CD-ROM-on található programok pedig nem manipulálhatóak. A tűzfal konfigurációja -- például a csomagszűrő beállításai -- egy írásvédett hajlékonylemezen tárolhatóak.

A szoftvercsomag részét alkotó forráskód segít a rendszer különleges igényekhez való igazításában. A grafikus felületű adminisztrációs rendszerrel (FAS) akár több tűzfal adminisztrációja is megoldható. Számos, a vállalat informatikai infrastruktúrája ellen irányuló támadás a vállalaton belülről érkezik. Ennek kivédésére a tűzfal nemcsak a külvilágot, hanem a vállalaton belüli belső szegmenseket is el tudja választani egymástól. A futás közben készített naplófájlok alapján hatékonyan követhetőek az adathozzáférések az egész vállalati hálózaton belül.

A HTTP tartalomszűrő a webes tartalom szűrését kínálja fel, a nemkívánt tartalom felismerhető és kirekeszthető a belső hálózatból. A Squid proxy-cache jelentősen megnöveli az internetes munka sebességét, a rendszernaplózás (syslog), a Postfix-alapú levéltovábbítás (mail relay) és a titkosított hozzáférés (ssh) mind a rendszer részét képező szolgáltatások.

A SuSE Linux Firewall on CD a Standard kiadás mellett mostantól VPN kiadásban is kapható. A csomag három CD-t, átfogó dokumentációt, 30 napos telepítési segítséget és 12 hónap terméktámogatást tartalmaz. A rendszerről bővebb felvilágosítás a SuSE Linux AG magyarországi irodájától kérhető.

Eleged van az eltérő környezetekből és az inkonzisztens build eredményekből? Frusztrál, hogy órákat kell töltened új fejlesztői környezetek beállításával? Többek között erről is szó lesz az AWS hazai online meetup-sorozatának ötödik, december 12-i állomásán.

a címlapról