:

Szerző: Vörös Péter

2000. november 24. 09:39

A Sega szeptember 30-án végződő pénzügyi félévét veszteséggel zárta

[Bloomberg] A Dreamcast videojáték konzolról híres Sega-csoport ebben a pénzügyi évben már egymás után negyedik veszteséges évére számít. A mostani féléves veszteség fő oka az, hogy a cég csökkentette a Dreamcast árát az USA-ban és Európában.

A világ harmadik legnagyobb játékkonzol gyártója a szeptember 30-án végződő pénzügyi félévét 292 millió $ veszteséggel zárta, ami rosszabb az eredetileg várt 263 millió $-os veszteségnél A cég most először közölt csoport szintű féléves eredményt.

A Sega a Dreamcast árát augusztus végén 200$-ról 150$-ra csökkentette az USA-ban és 280$-ról 210$-ra Nagy-Britanniában a szeptember elején. Az árcsökkentést nem kísérte a gyártási költségek arányos csökkenése, ennek eredménye a mostani veszteség.

Január 1-e óta 76%-kal csökkent a cég részvényárfolyama: az aggodalom oka az, hogy az elemzők kételkednek abban, hogy a cég újra nyereséges lehet addig, amíg gyártja a Dreamcast-ot.

Az Amszterdamban élő Orosz Gergővel, a globális szoftverfejlesztői közösség egyik legismertebb szerzőjével beszélgettünk.

a címlapról

AZURE

1

Beperelték a részvényesek a Microsoftot

2026. június 16. 14:38

Az AI-ba fektető techcégeknek egyre nagyobb kihívást jelent, miként kommunikálják a részvényesek felé a növekvő költségeket a lassuló növekedéssel szemben.