:

Szerző: mz

2000. november 3. 21:31

Az ELSA és a Ford közösen fejlesztenek Bluetooth megoldást autókba

[Elsa] Az Elsa a november 6 - 9 között Torinóban tartandó ITS - Intelligent Transport Systems - konferencián egy új Bluetooth alkalmazást fog bemutatni. A konferencián alapvetően közlekedési témákkal foglalkoznak, a forgalomirányitástól egészen a járművekbe integrált információs rendszerekig.

Az Elsa bemutatóján Bluetooth kapcsolatot létesít egy notebook és egy Jaguárba integrált PC között. A fejlesztésekben egyébként a Ford aacheni fejlesztőközpontja is részt vett. A gépkocsi és a notebook közt lehetőség nyílik különféle személyes információk cseréjére, ilyen például az ülések vagy a légkondicionáló személyre szabott beállításai, esetleg mp3 fájlok.

Az Elsa ugyancsak most mutatja be első kéz nélkül használható mobiltelefon rendszerét, stílusosan egy elektromos motor által működtetett, átalakitott Ford Ka segitségével.

Az Elsa Bluetooth fejlesztéseiről a www.bluetooth.elsa.com címen találhatók további információk.

A világ egyik vezető processzor-architektúra tervező vállalata, az Arm 2025-ben jelentősen bővíti budapesti mérnökcsapatát. Csatlakozz hozzánk, és alakítsd velünk a jövő technológiáját! További részletekért látogass el weboldalunkra!

a címlapról