:

Szerző: Vörös Péter

2000. július 21. 11:20

A vártnál sokkal jobban zárta legutóbbi negyedévét a Macromedia

Az amerikai szaksajtó által immár "Internet szoftver gyártó" cégként emlegetett Macromedia legutóbbi negyedéves nettó nyeresége 25%-kal volt jobb az előrejelzéseknél: a 14,5 millió $-os profit a tavalyi év hasonló időszakához (3,5 millió $) képest több, mint 4-szeres volt. A San Francisco-i központú cég forgalma 94,8 millió $ volt, ami 85%-os növekedés az 1999-es hasonló időszakhoz képest.

Betsey Nelson, a Macromedia pénzügyi vezérigazgatója azt nyilatkozta, hogy a cég jó úton jár afelé, hogy az éves forgalom és profit 50%-kal emelkedjen. Bár a cég bevételeinek többsége a szoftvereladásokból származik, a Shockwave.com nevű leányvállalat a 21 millió regisztrált felhasználóval fej fej mellett halad a Disney.com-mal.

A forgalom 42%-a származik az USA-n kívüli piacokról, amelyeknél további növekedést vár Nelson. A pénzügyi eredmények hivatalos bejelentése már a tőzsdei zárás után történt, a tegnapi nap folyamán a Macromedia részvényárfolyama 1,25$-ral 108,75$-ra csökkent.

Szeptember 15-én, hétfőn ONLINE formátumú, a Kafka alapjaiba bevezető képzést indít a HWSW, ezért most összefoglaltuk röviden, hogy miért érdemes részt venni ezen a tanfolyamon.

a címlapról

MS

0

Lezárta a Teams-ügyet az EU

2025. szeptember 12. 12:45

A Bizottság elfogadta a Microsoft által tett engedményeket, nincs retorzió az idestova öt éve húzódó eljárás végén.

bango

4

Tartalomautomatával bővül a OneTV

2025. szeptember 12. 09:27

A One tévés platformjába a Bango DVM-jét integrálják, ami jelentős mértékben megkönnyíti az új tartalomszolgáltatások bevezetését.