:

Szerző: Koi Tamás

2010. március 26. 16:31

Böngészőfejlesztő céget vett a Nokia

Felvásárol egy mobilböngészőkre szakosodott fejlesztőcéget a Nokia. Az amerikai Novarra többek közt egy olyan proxyalapú megoldással rendelkezik, mint amilyet az Opera Mini is használ.

A több mint száz főt foglalkoztató, 2000-ben alapított Novarra száz százaléka a Nokia kezébe kerülhet a tranzakció lezárásával, a böngészőplatform fejlesztése így a továbbiakban a finn cég égisze alatt zajlik, emellett a böngésző a tervek szerint integrált része lesz a legtöbb, középkategóriás, valamint belépőszintű Nokia készülék szoftverválasztékának.

A Novarra legjelentősebb terméke, a Vision Mobile Browser hasonló elven működik, mint a norvég Opera Software népszerű kompakt webböngészője, az Opera Mini. A telefonok típusától és a szoftverháttértől függően Java-alapú, vagy C++ kódban írt alkalmazás valójában nem végez feldolgozást, csak megjelenítést, vagyis a weboldalak renderelését proxyszerverek végzik, és küldik át az eredményt a mobilra.

A rendszer használata alapvetően két előnnyel jár: egyrészt az alkalmazás felépítése viszonylag egyszerű, ezért az olcsóbb, gyengébb képességű mobilokon is használható, másrészt az adatok letöltéséhez kisebb sávszélesség is elegendő, így a rendszer leginkább az olyan területeken - főként fejlődő országokban, vagy vidéki régiókban - válhat be, ahol nincs a gyors mobil böngészést lehetővé tevő 3G-s lefedettség.

A Nokia várakozása szerint a platformra épülő új szolgáltatás, vagy szolgáltatások az idei év során, egyelőre pontosan meg nem határozott időpontban jelenhetnek meg a cég portfóliójában. A felvásárlási folyamat a tervek szerint a második negyedévben zárulhat le, ezután a Novarra a Nokia leányvállalata lesz.

Milyen technológiai és munkaerőpiaci hatások érhetik a backendes szakmát? Május 8-án végre elindul az idei kraftie! meetup-sorozat is (helyszíni vagy online részvétellel).

a címlapról

Hirdetés

Security témákkal folyatódik az AWS hazai online meetup-sorozata!

2024. április 26. 22:11

A sorozat május 28-i, harmadik állomásán az AWS-ben biztonsági megoldásait vesszük nagyító alá. Átnézzük a teljes AWS security portfóliót a konténerbiztonságtól a gépi tanulásos alkalmazások védelmén át, egészen az incidenskezelésig.