:

Szerző: Dömös Zsuzsanna

2024. augusztus 21. 11:06

Elérhető az egységesített Teams

Nem kell többé appok közt váltogatni a munkahelyi és személyes fiókok eléréséhez.

Jelentősen egyszerűbbé válik azoknak a felhasználóknak az élete, akik Windows 11, Windows 10 és Mac alatt egyszerre használnák munkahelyi és privát, otthoni fiókkal a Microsoft kommunikációs platformját, a Teams-et. A Microsoft már több mint egy éve teszteli az új univerzális klienst, ami most széles körben is általánosan elérhetővé válik valamennyi platformon.

Az egységesített appal könnyedén lehet a vállalati és a privát fiókok között váltani, de a legfontosabb hozadéka a frissítésnek, hogy ezt követően nem kell két teljesen különálló klienst használni a két különböző típusú fiókhoz. A Teamsnek Windows platformon eddig két verziója létezett,  az egyik a Microsoft Teams (ingyenes), a másik pedig a Microsoft Teams (munkahelyi vagy iskolai használatra).

teams_belső

Két hiánypótló AI Engineering képzéssel indítjuk 2026-ot!

8 alkalmas, 24 órás online Agentic AI Software Engineering és AI Engineering képzéseket indítunk. Március 16-ig early bird kedvezmény!

Két hiánypótló AI Engineering képzéssel indítjuk 2026-ot! 8 alkalmas, 24 órás online Agentic AI Software Engineering és AI Engineering képzéseket indítunk. Március 16-ig early bird kedvezmény!

A Microsoft a későbbiekben további, a felhasználói fiókok egységes kezelését megkönnyítő fejlesztéseket integrál majd a Teams kliensbe, így például egy értekezlet linkjére kattintva kiválasztható lesz, hogy melyik fiókkal szeretne a felhasználó belépni, de hogy ne keveredjenek össze a chatek és meetingek, akár arra is lehetőség lesz, hogy ugyanazt a klienst két különböző ikonnal is el lehessen indítani attól függően, hogy melyik fiókot szeretnénk használni.

A már meglévő Teams-felhasználóknak további teendőjük nincs, Windows és Mac platformokon automatikusan frissül a kliens, amennyiben mégsem, az új alkalmazás manuálisan is telepíthető a Microsoft Store-ból.

A technológiai változás sebességét sem a hazai cégek, sem az IT munkaerőpiac nem tudja lekövetni. Az eseményhorizontról azonban már nincs visszafordulás.

a címlapról