Szerző: Bodnár Ádám

2000. szeptember 20. 00:13

A Sun megvásárolta a Cobalt Networks-öt

A Sun bejelentette, hogy megvásárolja a Linux-alapú szervereket építő Cobalt Networks-öt. A kétmilliárd dolláros vételárat a Sun részvényekben egyenlíti ki. A tranzakció a tervek szerint még ebben az évben lezárul.

A Sun bejelentette, hogy megvásárolja a Linux-alapú szervereket építő Cobalt Networks-öt. A kétmilliárd dolláros vételárat a Sun részvényekben egyenlíti ki. A tranzakció a tervek szerint még ebben az évben lezárul.

"Azért vásároltunk meg a Cobaltot, hogy jelen lehessünk a low-end szerverek piacán is, ráadásul így azonnal piacra tudunk dobni egy kipróbált, világszínvonalú technológiát" - mondta Ed Zander, a Sun elnök-vezérigazgatója.

"Az ügyfeleink mindenképpen profitálnak majd a Sun mögött álló mérnöki, pénzügyi, üzleti és technikai háttérből. A termékeink tökéletesen kiegészítik a Sun termékcsoportját" - nyilatkozta a Cobalt Networks elnök-vezérigazgatója, Steven DeWitt.

A hír hatására a Cobalt Networks részvényeinek értéke 39%-ot emelkedve 57,19$-on zárta a tőzsdenapot.

Derítsd ki, hol tartasz a felhőérettségben a Devertix Cloud Readiness felmérésével, mellyel átfogó képet kaphatsz vállalatod felkészültségéről. Töltsd ki 3 perces, ingyenes felmérőnket!

a címlapról

Hirdetés

Ollé, lesz SYSADMINDAY!

2025. július 2. 02:17

Duna melletti szabadtéri helyszínen, a Budapest Gardenben idén is megrendezzük a hazai Sysadmindayt, az IT-üzemeltetők világnapját. Standup, IT security meetup, kvízek, szakmázás, barátok, még több sörcsap.