:

Szerző: Vörös Péter

2000. augusztus 8. 16:04

Az IBM kutatói Linux-alapú intelligens karórát mutattak be

A teszt célja az volt, hogy bemutassák azt, hogy a legkisebb eszközökben is lehet használni az alapvető szoftvereket. Az intelligens karórát úgy tervezték, hogy az kábel nélkül tudjon kommunikálni PC-kkel, mobiltelefonokkal és más kábel nélküli eszközökkel, ezenkívül képes lesz e-mail üzeneteket megjeleníteni és közvetlenül kapni pager-szerű üzeneteket. Kizárólag kutatási prototípusról van szó, magát a Linux-os órát nem kívánja piacra dobni az IBM.

Eddig sokak véleménye volt az, hogy a Linux lefelé nem skálázható - most az IBM kutatói erre cáfoltak rá. A Nagy Kék azt is kiemelte, hogy a Linux-nak számos olyan aspektusa van, amely előnyössé teszi azt a kis méretű intelligens eszközökben: az operációs rendszer népszerű a nyílt forráskód miatt, a jól érthető alkalmazás-programozási környezet pedig megkönnyíti az alkalmazás-fejlesztést és új funkciók hozzáadását a diákok, kutatók és szoftvercégek számára. Az IBM a Linux fejlesztésében a karóráktól a szuperszámítógépekig minden szinten segíteni kíván.

Szeptember 15-én, hétfőn ONLINE formátumú, a Kafka alapjaiba bevezető képzést indít a HWSW, ezért most összefoglaltuk röviden, hogy miért érdemes részt venni ezen a tanfolyamon.

a címlapról

MS

0

Lezárta a Teams-ügyet az EU

2025. szeptember 12. 12:45

A Bizottság elfogadta a Microsoft által tett engedményeket, nincs retorzió az idestova öt éve húzódó eljárás végén.

bango

5

Tartalomautomatával bővül a OneTV

2025. szeptember 12. 09:27

A One tévés platformjába a Bango DVM-jét integrálják, ami jelentős mértékben megkönnyíti az új tartalomszolgáltatások bevezetését.