:

Szerző: Bodnár Ádám

2005. március 7. 10:17

A lenyelhető digitális fényképezőgépek forradalmasítják az orvoslást

[News.com/HWSW] A dél-koreai MagnaChip Semiconductor egy olyan képszenzort mutatott be, amely segítségével akár tabletta méretű digitális kamerák is készíthetők. Ezek a lenyelhető készülékek forradalmasíthatják az orvostudományt, mivel segítségükkel rendkívül pontos képet (szó szerint) lehet alkotni a páciens állapotáról.

[News.com/HWSW] A dél-koreai MagnaChip Semiconductor egy olyan képszenzort mutatott be, amely segítségével akár tabletta méretű digitális kamerák is készíthetők. Ezek a lenyelhető készülékek forradalmasíthatják az orvostudományt, mivel segítségükkel rendkívül pontos képet (szó szerint) lehet alkotni a páciens állapotáról.

A lenyelhető, kapszulába épített kamera másodpercenként 2 felvételt képes készíteni, ahogy 8 óra alatt végighalad az emberi szervezeten. A képeket a kamera vezeték nélküli kapcsolaton továbbítja a beteg övére akasztott adattároló egységnek. A kamerás telefonok számára képszenzorokat készítő MagnaChip apró kameráját úgy fejleszteték ki, hogy alkalmas legyen rossz fényviszonyok között is jó minőségű képeket készíteni.

A kapszulakamera az izraeli Given Imaging ötlete, a cég szerint egy ilyen berendezéssel sokkal pontosabban meghatározható egy ember állapota, mint a jelenleg elterjedt orvosi berendezésekkel, például egy MRI géppel. A két végén egy-egy kamerát tartalmazó kapszula lenyelésével az esetleges betegségeket -- például a bélrákot -- jóval hamarabb fel lehet ismerni. A Given kapszulája másodpercenként 14 színes felvételt készít, azonban csak 5 percig működik. A MagnaChip által kifejlesztett szeznzor az alacsony energiaigény miatt ennél jóval tovább, akár 8 óráig üzemképes.

Szeptember 15-én, hétfőn ONLINE formátumú, a Kafka alapjaiba bevezető képzést indít a HWSW, ezért most összefoglaltuk röviden, hogy miért érdemes részt venni ezen a tanfolyamon.

a címlapról

MS

0

Lezárta a Teams-ügyet az EU

2025. szeptember 12. 12:45

A Bizottság elfogadta a Microsoft által tett engedményeket, nincs retorzió az idestova öt éve húzódó eljárás végén.

bango

7

Tartalomautomatával bővül a OneTV

2025. szeptember 12. 09:27

A One tévés platformjába a Bango DVM-jét integrálják, ami jelentős mértékben megkönnyíti az új tartalomszolgáltatások bevezetését.