:

Szerző: Vörös Péter

2000. május 4. 10:31

Az Acer első negyedéves forgalma csökkent, nyeresége nőtt

Az 1999. I. negyedévben elért 1,06 milliárd $-os forgalommal szemben idén "csak" 940 millió $-t ért el a cég - nyeresége viszont 421%-kal, 89,7 millió $-ra nőtt. Ez utóbbi hír "szépséghibája" annyi, hogy főként befektetésből származó jövedelmeknek köszönhetően érte el azt az Acer - a Taiwan Cellular-ban és más cégekben lévő részesedések eladása 17 millió $-t hozott a konyhára, de a Taiwan Semiconductor Manufacturing-gel közösen létrehozott, eddig veszteséges vállalat eladása is növelte a bevételeket.
A cég az idénre tervezett 391 millió $-os nettó nyereség 22,9%-át érte el eddig, míg a tervezett forgalom 4,9 milliárd $, ennek az első negyedévben 19%-át sikerült realizálni.

A szakszervezeteket hagyományosan az IT-tól idegen műfajnak szokás tartani: hiszen bőven volt állás és lehetőség, ha valami nem tetszett, az ember továbbállt.

a címlapról

EU

1

Vibe néven születik újjá a Le Chat

2026. május 29. 13:00

A Mistral rendkívül eltökéltnek tűnik azzal kapcsolatban, hogy tényleg az OpenAI európai kihívójaként tekintsenek rá.