Szerző: Bodnár Ádám

2002. október 24. 13:35

Kapható a Hauppauge két új tunerkártyája

[Clubic.com] Két új termékkel bővítette európai kínálatát a tunerkártyákat készítő Hauppauge, a Clubic.com francia híroldal információi szerint ugyanis már kapható WinTV-Nova-CI műholdvevő kártyája és WinTVV-PVR-250 tunerkártyája.

[Clubic.com] Két új termékkel bővítette európai kínálatát a tunerkártyákat készítő Hauppauge, a Clubic.com francia híroldal információi szerint ugyanis már kapható WinTV-Nova-CI műholdvevő kártyája és WinTVV-PVR-250 tunerkártyája.

A WinTV-Nova-CI PC-kártya digitális műholdas tv- és rádióadások vételét, valamint DVB internetszolgáltatás igénybevételét teszi lehetővé a PC-n. A kártya az adást közvetlenül képes MPEG-2 formátumba menteni, mivel a műholdas adás ilyen formátumú, ehhez nagyon alacsony gépigény társul. A kártya egyéb képességeiről, így a CI kiterjesztés pontos jelentéséről nincs információ.

A cég másik terméke, a WinTv-PVR-250 PCI-kártya analóg, földi adások vételére alkalmas, de ez a tunerkártya is rendelkezik egy különleges képességgel. A PAL/SECAM tv-adásokat beépített MPEG2-enkóderével a számítógép segítsége nélkül képes MPEG formátumba menteni, lényegesen kevesebb helyet igényelve. A kártyával és a hozzá kapott szoftverrel így egy komplett videomagnó varázsolható a számítógépből, a rögzített anyagból pedig pár kattintással akár VCD-SVCD lemezt is készíthetünk.

A kártyákért az üzletekben 229 és 249 euró körüli összeget kérnek.

Derítsd ki, hol tartasz a felhőérettségben a Devertix Cloud Readiness felmérésével, mellyel átfogó képet kaphatsz vállalatod felkészültségéről. Töltsd ki 3 perces, ingyenes felmérőnket!

a címlapról

Hirdetés

Ollé, lesz SYSADMINDAY!

2025. július 4. 03:30

Duna melletti szabadtéri helyszínen, a Budapest Gardenben idén is megrendezzük a hazai Sysadmindayt, az IT-üzemeltetők világnapját. Standup, IT security meetup, kvízek, szakmázás, barátok, még több sörcsap.