Szerző: Ady Krisztián

2002. március 20. 21:38

Az Olympia Soundbug az asztallapból vagy a falból varázsol hangsugárzót

[CeBIT.de] Az Olympia által bemutatott, CeBIT-en demonstrált új audioeszköz képes falunkat, asztalunkat hangszóróvá alakítani. A bogár alakú Soundbug bármilyen kemény, sima felületre felhelyezhető, a haditechnikában használt technológia segítségével hangot bocsát ki a felület rezegtetésével. Az új technológia ára újdonsága ellenére nem is túlzóan magas, április végétől 29.99 angol fontos áron lesz megvásárolható az első modell.

HIRDETÉS

[CeBIT.de] Az Olympia által bemutatott, CeBIT-en demonstrált új audioeszköz képes falunkat, asztalunkat hangszóróvá alakítani. A bogár alakú Soundbug bármilyen kemény, sima felületre felhelyezhető, a haditechnikában használt technológia segítségével hangot bocsát ki a felület rezegtetésével. Az új technológia ára újdonsága ellenére nem is túlzóan magas, április végétől 29.99 angol fontos áron lesz megvásárolható az első modell.

A Soundbug bármilyen sztereó vagy monó kimenettel, 3,5-es jack csatlakozóval rendelkező audioeszközhöz csatlakoztatható, így walkmanhez, mp3- és CD-lejátszóhoz is. Két eszköz használatával sztereó hang képzésére is lehetőség van. Érdemes azonban óvatosan használni, hiszen a vékonyabb fal mindkét oldala továbbíthatja a rezgést, megőrjítve a szomszédokat.

A Soundbug belsejében egy kis méretű, alumínium bevonatú, Terfenol-D nevű nemesfém vegyületet tartalmazú rúd található, mely egy igen ritka fémet, terbiumot tartalmaz. A Terfenol-D rúd elektromágneses stimuláció hatására többezerszer húzódik össze és tágul ki másodpercenként, ezt a jelenséget "magnetostriction"-nek hívják, és akár 150 kg-nak megfelelő erő létrehozására is képes. A Terfenol-D-t az USA haditengerészete is használja víz alatti szonárberendezésekben.

Az Olympia tájékoztatása szerint a kibocsátott hang minősége és jellege természetesen nagyban függ a csatlakoztatásra kerülő anyagtól. Egy üveg felület a magasabb hangok visszaadásában jeleskedhet, míg az MDF asztallap a basszusokat szólaltatja meg jobban. A hangminőség természetesen nem hifi, de bizonyos célokra igen hasznos lehet ez az új technológiát alkalmazó eszköz.

A júliusban megjelenő Soundbug verzió kifejezetten mobiltelefonok számára készül. Az autóban kihasználható Soundbugot csak egy simább felületre kell csatlakoztatni, és már hallhatjuk is a másik oldalt külső hangszóró, beépített kihangosító használata nélkül. Egy másik lehetséges felhasználási terület lehet kisebb konferenciák hangosítása: a táblára helyezett Soundbug kellő hangerőt biztosít egy kisebb terem behangosítására. Az a verzió ősszel várható.

A Beckhoff ultrakompakt, C6025 típusú ipari PC az Intel Core i processzorcsalád nagy számítási teljesítményével rendelkezik, ventilátor nélküli, kisméretű kivitelben. A rendkívül alacsony fogyasztású, új Intel Core i U processzorok teszik mindezt lehetővé.

a címlapról

Hirdetés

Csúcstechnológia pár koppintással: ezt tudja a Huawei nova 9

2021. december 2. 04:28

Manapság egyre-másra jelennek meg olyan új mobilok, amelyek hihetetlen funkciókat ígérnek, de ezeket szinte műszaki diplomával lehet csak előcsalogatni. A HUAWEI nova 9 igazi ereje abban rejlik, milyen egyszerű előcsalogatni a mobil tudását.