:

Szerző: Vörös Péter

2002. január 10. 11:17

Kína jövőre Japánt megelőzve a legnagyobb ázsiai PC-piaccá válik

[Reuters, Yahoo Finance] Mivel a két ország gazdasága ellenkező irányban halad, Kína 2003-ban Ázsia legnagyobb PC-piaca lesz, megelőzve Japánt, közölte szerdán az International Data Corp. (IDC) piackutató vállalat.

[Reuters, Yahoo Finance] Mivel a két ország gazdasága ellenkező irányban halad, Kína 2003-ban Ázsia legnagyobb PC-piaca lesz, megelőzve Japánt, közölte szerdán az International Data Corp. (IDC) piackutató vállalat.

Kitty Fok, az IDC egyik hongkongi hardverelemzője elmondta, hogy a jelenlegi trendek alapján Kínában 13,2 millió PC-t fognak eladni 2003-ban, míg az előrejelzések szerint Japánban 12,7 millió PC-t értékesítenek jövőre.

Ez egyben azt is jelenti, hogy az USA után a világ második legnagyobb PC-piacává lép majd elő Kína.

Fok szerint az idén 10,8 millió PC-t adnak el a világ legnépesebb országában a tavalyi kb. 8,9 millióval szemben.

A recesszió sújtotta Japánban kb. 13,3 millió PC-t adtak el 2001-ben, az előrejelzések szerint az idén ez a szám 11,7 millióra csökken majd, míg 2003-ra némi javulás várható.

Fok úgy véli, hogy jelenleg a piac elég gyenge Japánban, ezzel szemben Kínában folyamatosan nő a kereslet.

Az IDC szerint az első számú kínai PC-gyártó, a Legend Holdings kezében volt a piac 31%-a 2001 első három negyedévében.

Október 13-án 6 alkalmas, 18 órás CI/CD alapozó képzést indítunk. Az élő képzések órái utólag is visszanézhetők, és munkaidő végén kezdődnek.

a címlapról

roszkoszmosz

9

Saját Starlink-riválist indít Oroszország

2025. szeptember 17. 13:43

Az első indítások idén év végén jöhetnek, 2035-re valósulhat meg a teljes, országos lefedettség, beleértve az Észak-sarkvidéket.