Szerző: roberto

2001. szeptember 20. 22:06

FAQ a Mozilla változó licenceléséről

[LinuxToday] Megjelent a Mozilla Relicensing FAQ 1.0-ás változata. A dokumentum a Mozilla forráskódját felhasználó fejlesztők számára minden bizonnyal különösen érdekes lesz. A Mozilla forráskódjának bizonyos részeire pillanatnyilag több párhuzamos licenc -- a Netscape Public License (NPL), a Mozilla Public License (MPL) és GNU GPL -- vonatkozik. Ebből aztán rengeteg bonyodalom származik, a különböző licencek inkompatibilisek egymással, így a fejlesztők néha jogi kérdésekkel kénytelenek foglalkozni a kódírás helyett. A Mozilla Relicensing FAQ a Mozilla licencelésének történetével, a várható változásokkal és néhány fontosabb gyakorlati tanáccsal próbál könnyíteni a fejlesztők életén.

Mozilla[LinuxToday] Megjelent a Mozilla Relicensing FAQ 1.0-ás változata. A dokumentum a Mozilla forráskódját felhasználó fejlesztők számára minden bizonnyal különösen érdekes lesz. A Mozilla forráskódjának bizonyos részeire pillanatnyilag több párhuzamos licenc -- a Netscape Public License (NPL), a Mozilla Public License (MPL) és GNU GPL -- vonatkozik. Ebből aztán rengeteg bonyodalom származik, a különböző licencek inkompatibilisek egymással, így a fejlesztők néha jogi kérdésekkel kénytelenek foglalkozni a kódírás helyett. A Mozilla Relicensing FAQ a Mozilla licencelésének történetével, a várható változásokkal és néhány fontosabb gyakorlati tanáccsal próbál könnyíteni a fejlesztők életén.

Derítsd ki, hol tartasz a felhőérettségben a Devertix Cloud Readiness felmérésével, mellyel átfogó képet kaphatsz vállalatod felkészültségéről. Töltsd ki 3 perces, ingyenes felmérőnket!

a címlapról

Hirdetés

Ollé, lesz SYSADMINDAY!

2025. július 2. 12:44

Duna melletti szabadtéri helyszínen, a Budapest Gardenben idén is megrendezzük a hazai Sysadmindayt, az IT-üzemeltetők világnapját. Standup, IT security meetup, kvízek, szakmázás, barátok, még több sörcsap.