Szerző: Bodnár Ádám

2001. június 21. 16:11

Virágkorát éli a SEGA Dreamcast: 212 százalékkal növekedtek az eladások

[SEGA Dreampage] A SEGA Dreamcast árának leszállítása után a konzol iránti kereslet minden képzeletet felülmúlóan megnőtt.

A cég a konzol 1998-as debütálásakor 250 dollárért árulta a Dreamcastot, de ezt fokozatosan csökkentenie kellett, hogy versenyezhessen a PlayStation-nel - sikertelenül. Februárban, a gyártás beszüntetése után az árat 80 dollárra engedték le, hogy túladjanak a felhalmozott készleteken.

Az árleszállítás eredményeképp márciusban már 100 százalékkal több Dreamcastot adtak el, mint februárban, es ez az előző márciushoz képest 212 százalékos növekedést jelent!

Az alacsony ár, a Dreamcast internetes lehetőségei, a már megjelent és fejlesztés alatt levő játékok miatt a Dreamcast óriási sikert aratott, és Japánban pillanatok alatt elkapkodták a gépeket.

Duna melletti szabadtéri helyszínen, a Budapest Gardenben idén is megrendezzük a hazai Sysadmindayt, az IT-üzemeltetők világnapját. Standup, IT security meetup, kvízek, szakmázás, barátok, még több sörcsap.

a címlapról

Hirdetés

Ollé, lesz SYSADMINDAY!

2025. július 5. 09:43

Duna melletti szabadtéri helyszínen, a Budapest Gardenben idén is megrendezzük a hazai Sysadmindayt, az IT-üzemeltetők világnapját. Standup, IT security meetup, kvízek, szakmázás, barátok, még több sörcsap.

SEMMI

7

Bemutatkozott a Nothing első igazi csúcsmobilja

2025. július 3. 11:59

A prémium modellnek szánt Nothing Phone 3 legegyedibb vonása a hátlapon található Glyph Matrix, amivel a tervezők célja a főképernyő előtt töltött idő csökkentése.